Pierwsze w historii Gravelowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Belgii

0
fot. UEC / Facebook

W 2022 roku odbyły się pierwsze w historii Gravelowe Mistrzostwa Świata, w których triumfowali Pauline Ferrand Prevot oraz Gianni Vermeersch. W tym sezonie rozegrane zostaną także Mistrzostwa Europy, których gospodarzem będzie belgijska gmina Oud-Heverlee, zlokalizowana w centralnej części kraju.

Enrico Della Casa, Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej: Gravel to dyscyplina, która znacząco rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i relacji medialnych. Przyciąga wszystkie grupy wiekowe i wszystkich kolarzy, od profesjonalistów po zapalonych entuzjastów. (…) UEC zawsze było bardzo uważne i otwarte na nowe formy, dlatego chcieliśmy, aby ta dyscyplina miała swoje własne Mistrzostwa Europy, a na tę wielką premierę nie mogło być lepszego miejsca niż Oud-Heverlee, mimo różnych ofert z różnych krajów. To także sprawia, że z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość, zwłaszcza na edycje w 2024, 2025 i 2026 roku, w przypadku których już rozpoczęliśmy rozmowy i spotkania, a które są obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Sport w Belgii jest synonimem kolarstwa nie tylko ze względu na swoją historię i tradycję, ale także serdeczność i entuzjazm publiczności oraz jakość organizacyjnych standardów, które są częścią wszystkich imprez (…).”

W ciągu najbliższych kilku dni organizatorzy przedstawią najważniejsze szczegóły dotyczące kategorii wiekowych i programu zmagań. Więcej informacji można szukać na stronie UEC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here