Świetne wyniki Polek i Polaków w Langenlois | 31. KTM Kamptal Trophy UCI C1

0
fot. KTM Kamptal Trophy / Facebook

Sezon cross country w środkowej części Europy został oficjalnie otwarty wczoraj w Langenlois podczas kultowego już wyścigu KTM Kamptal Trophy z rangą UCI C1. Na starcie pojawili się liczni zawodnicy między innymi z Czech, Węgier, Niemiec czy też Austrii. W Langenlois nie zabrakło Polek i Polaków, którzy stanęli na podium w kilku kategoriach wiekowych.

Wyścig elity kobiet wygrała Laura Stigger, pokonując Aleksandrę Podgórską (KTM SGR MTB Team) oraz Jitkę Cabelicką. W gronie orliczek najsilniejsza okazała się Matylda Szczecińska (MMR Factory Racing Team), która wyprzedziła Kirę Böhm i Katharinę Sadnik. W elicie mężczyzn triumfował Jens Schuermans, który był szybszy od Ondreja Cinka i Bartłomieja Wawaka (KTM Factory MTB Team). Piąty był Paweł Bernas, szósty Krzysztof Łukasik (obaj z JBG-2 Team), a dziesiąty Filip Helta (KTM SGR MTB Team). Klasyfikację U23 wygrał Mario Bair, przed Janem Zatloukalem i Juliusem Scherrerem. Najwyższą lokatę wśród polskich orlików uzyskał ósmy Maksymilian Wiśniowski (JBG-2 Team).

Zmagania juniorek zdominowała reprezentantka gospodarzy, Eva Herzog, druga była Kateřina Beyerova, a trzecia Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski). Szóstą pozycję wywalczyła Laura Choma (TSR Choma Team), a siódmą Tatiana Gromada (Pho3nix Cycling Team). W wyścigu juniorów świetnie zaprezentował się klubowy kolega Tatiany, Leszek Jaśkiewicz, który uzyskał pierwszą lokatę zostawiając za plecami Václava Naxerę oraz Lukáša Dobrego. W top 10 zameldowali się na mecie również zawodnicy WKK (ósmy był Filip Surdyk, dziewiąty Maciej Jarosławski, a dziesiąty Jakub Brutkowski). W gronie Mastersów drugi był Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team), a ósmy Przemysław Bonusiak (Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team).

Nie zawiodły także najmłodsze kategorie wiekowe. W juniorach młodszych tuż za podium zameldował się Piotr Hankus (Pho3nix Cycling Team), piąty był Maksymilian Matyasik (UKS Zawojak), a dziesiąty Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team). W juniorkach młodszych wynik w Top10 uzyskała Maria Długosz reprezentująca Warszawski Klub Kolarski. Na podium w młodzikach stanął drugi Kacper Zugmuntowicz, a jego wynik wśród dziewcząt powtórzyła Natalia Piróg (oboje z Pho3nix Cycling Team). W Langenlois nie zabrakło także żaków, a najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy ekipy JKK Jeleniogórski Klub Kolarski (szósty Mikołaj Bereźnicki i siódma Liliana Kozdraś).

Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here