Biało-czerwoni ponownie na podium wyścigów UCI | podsumowanie weekendu w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji i Szwajcarii

0

Po liczbie rozgrywanych w ciągu jednego weekendu wyścigów można zauważyć, że sezon rozkręcił się na dobrze. W trakcie minionych kilku dni nie tylko Czesi stworzyli okazję do rywalizacji w wyścigu z rangą UCI. Kolarze rozjechali się dosłownie po całej Europie aby zdobyć punkty do międzynarodowego rankingu, a do rywalizacji przystąpili także biało-czerwoni.

XCO Premantura Rocky Trails UCI C1

Na start w chorwackim wyścigu cross country zdecydowała się część ekipy Pho3nix Cycling Team. I to była dobra decyzja! W elicie kobiet zwyciężyła Zuzanna Krzystała, a jej wynik powtórzył w stawce juniorów młodszych Piotr Hankus. Obok Piotra, na drugim miejscu w tej samej kategorii wiekowej wyścig ukończył Kacper Mizuro, a w gronie Masters II srebro przypadło Bogdanowi Czarnocie.

Drugiego dnia zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w formule maratonu. W elicie kobiet wygrała Katazina Sosna, a drugą lokatę wywalczyła Zuzanna Krzystała. W gronie juniorów na trzecim miejscu zmagania zakończył Leszek Jaśkiewicz, który tym samym potwierdził swoją świetną formę. Bogdan Czarnota niestety mierzył się z defektem i przekroczył metę na piętnastej pozycji w gronie Mastersów.

Pełne wyniki

Marlene Südtirol Sunshine Race HC

Ze względu na wysoką rangę, najsilniejsze nazwiska przyciągnął wyścig we Włoszech. Wśród Pań zwyciężyła Giada Specia, przed Chiarą Teocchi i Anne Tauber, dziewiąte miejsce wywalczyła Paula Gorycka (Strüby Sting). W elicie mężczyzn triumfował Joshua Dubau, a podium dopełnili Włosi: Nadir Colledani i Simone Avondetto.

Pełne wyniki

Argovia Vittoria-Fischer Cup UCI C3

Tym razem nie było już mocnych na Paulę Gorycką, która w Szwajcarii zdobyła kolejne punkty UCI pokonując Chrystelle Baumann oraz Cristel Hubacher. W międzynarodowej stawce mężczyzn na podium stanęli Nick Burki, Yannis Musy oraz Joris Ryf.

Pełne wyniki

Copa Catalana Internacional – Corró d’Amunt UCI C2 / Copa De Espana XCO Cofidis UCI C2

Hiszpanie mieli podczas weekendu do wyboru dwa wyścigi z rangą C2 – jeden nieopodal Barcelony, a drugi w Saragossie. Podczas zmagań Copa Catalana Internacional najszybsi w elicie byli Constance Valentin oraz Marek Rauchfuss. Wyścig Copa de Espana wygrali Janika Loiv oraz Felipe Orts Lloret.

Pełne wyniki / Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here