Bike Atelier Maraton – Otwieramy sezon kolarstwa górskiego w Czerwionce-Leszczynach

Fani aktywnego spędzania wolnego czasu już nie mogę się doczekać nowego sezonu MTB, a ten startuje w najbliższą niedzielę (16 kwietnia) w Czerwionce-Leszczynach. To właśnie tutaj odbędzie się pierwszy z tegorocznych Bike Atelier MTB Maratonów.

0

Postaw na nowe wyzwania
Organizatorom co roku udaje się przyciągnąć nowych uczestników, spragnionych wrażeń oraz poszukujących ciekawej formy aktywności dla siebie. Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

– Na uczestników Bike Atelier MTB Maratonu czekają cztery dystanse o różnych stopniach
trudności. Tak będzie podczas wszystkich zaplanowanych w tym roku edycji. Na początek
oczywiście zapowiada się szybki i w miarę płaski wyścig, natomiast im dalej w sezon – tym
trudniej – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Ale gdyby ktoś chciał
wystartować pierwszy raz – zapraszamy, jest dystans MINI, średnio to trasa w okolicach 20
kilometrów, więc każdy powinien dać radę. Dokładnie na tej same ścieżce ściągają się również najmłodsi, jadąc z opiekunami dystans FAMILY.
Bazą imprezy będzie Targowisko Miejskie zlokalizowane w centrum Czerwionki-Leszczyn przy ulicy 3 Maja, a trasy prowadzą przez okoliczne lasy, będą typowe dla górniczego krajobrazu hałdy oraz jak to na początku sezonu – sporo błota.

Dziewięć edycji i mnóstwo dobrej zabawy
– Początek wiosny to zwykle taki prawdziwy głód ścigania, nie tylko wśród traktujących ten sport na poważnie, ale też wśród amatorów. Czym innym jest trenowanie, czasem w grupie, czasem indywidualnie, a zupełnie inną historią jest pojawienie się na starcie wyścigu – tłumaczą organizatorzy. – Umówmy się, to jest też pewnego rodzaju wydarzenie towarzyskie. Sporo osób nie widziało się od jesieni, czyli zakończenia poprzedniego sezonu, także będzie można sobie na spokojnie usiąść, porozmawiać, wymienić świeżymi informacjami. Nie zawsze tylko o sport tutaj chodzi.

W jednej z najpopularniejszych serii MTB w Polsce tym razem zaplanowano dziewięć edycji.
Wśród nich znajduje się jedna nowość – Bielsko-Biała, a także Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które przyciągną najlepsze zawodniczki i zawodników z całego kraju. – Dla wielu osób mistrzostwa są celem sezonu, najważniejszą imprezą w roku i to właśnie pod nią są ustawione wszystkie przygotowania. Mamy nadzieję, że Wisła – gdzie odbędzie się to wydarzenie, pozytywnie wszystkich zaskoczy – dodają organizatorzy.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W trakcie Bike Atelier MTB Maratonu nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci.

– Stawiamy na wydarzenia dla całych rodzin, dlatego też w miasteczku maratonu będą odbywały się wyścigi dla najmłodszych. W zasadzie tutaj nie ma dolnej granicy wiekowej, zaczynamy od rowerków biegowy, kończymy na 8-latkach. Dla każdego uczestnika będzie medal, dyplom, ale najważniejsza myślę jest dobra zabawa i gorący doping, którego nigdy nie brakuje – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci do udziału w wyścigach możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie
miasteczka maratonu (strefa KIDO).

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie
www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można
zgłosić swój udział w biurze zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here