Druga edycja Pucharu Mazowsza MTB XCO odbyła się w Wiązownie

0
fot. Tomasz Seruga

Po pierwszej edycji Pucharu Mazowsza MTB w Wesołej, cykl przeniósł się do Wiązowny. To tutaj znajduje się lubiana przez kolarzy, wymagająca, prawie pięciokilometrowa pętla najeżona stromymi podjazdami oraz licznymi zakrętami. Na rundzie nie zabrakło także rockgardena i dropa, a jej interwałowy charakter wpływał na trud rywalizacji. W Wiązownie na starcie pojawiło się ponad 150 zawodniczek i zawodników, od wentylków aż po mastersów.

W elicie kobiet ponownie najszybsza była Klaudia Cichacka (Niezrzeszona), która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pokonując Patrycję Jeziorską (Fundacja Piotrowski Bikes) oraz Martę Turoboś (LKK Luks Sławno). W elicie mężczyzn triumfował Filip Brzóska (Klub Kolarstwa Wałbrzych), przed Janem Ambrożkiewiczem i Aleksandrem Dziurzyńskim (obaj Niezrzeszeni). Najlepsze czasy okrążeń podczas ostatniego bloku zmagań wykręcił junior, Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała), który okazał się szybszy od Szymona Bakalarza (Klub Kolarstwa Wałbrzych) i Jakuba Lenika (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). W stawce juniorek pierwsze miejsce zajęła Laura Choma (TSR Choma Team), a druga była Katarzyna Jedynak (LKK Luks Sławno).

fot. Tomasz Seruga

Gospodyni trasy, Zofia Krysik z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, nie była zbyt gościnna dla rywalek i wyprzedziła Marię Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team) oraz Liwię Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski) w kategorii juniorek młodszych. Zmagania juniorów młodszych zdominował Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team), a jego wyższość musieli uznać reprezentanci WKK – Adam Stefanek i Franciszek Zduniak. Rywalizacja młodziczek zakończyła się zdobyciem całego podium przez zawodniczki WKK, bowiem pierwsza była Dorota Pachocka, druga Aleksandra Gajewska, a trzecia Patrycja Tabor. W stawce młodzików wygrał Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Jakuba Bącika (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) i Pawła Koczanowicza (Warszawski Klub Kolarski).

Wyścig XCO combined złożony z sekcji technicznych i rywalizacji na trasie jak zawsze obowiązywał najmłodsze kategorie wiekowe. Wśród starszych żaków pierwszy był Franek Drzewiecki (Warszawski Klub Kolarski), który wyprzedził klubowego kolegę Adriana Wróblewskiego i Ryszarda Kurpiewskiego (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Podium u dziewczynek wyglądało tak jak w Wesołej – na mecie pojawiły się kolejno Weronika Pachocka, Karolina Piętka i Emilia Wysocka (Warszawski Klub Kolarski). Wyścig młodszych żaków także należał do zawodników WKK (Jakuba Abramka i Piotra Kołacza), którzy rywalizowali bezpośrednio z Szymonem Dziamą (Rzeszowska Akademia Kolarska). W zmaganiach młodszych żaczek najlepsza okazała się Hanna Piętka (Warszawski Klub Kolarski), przed Mają Doryk (Warszawski Klub Kolarski) i Julią Mościcką (UKK Huragan Wołomin).

fot. Tomasz Seruga

W kategorii wentylków na podium stanęli kolejno: Aleksandra Kołacz i Wiktoria Luszka (Warszawski Klub Kolarski) oraz Filip Fularz (Rzeszowska Akademia Kolarska), Jakub Helman (Warszawski Klub Kolarski) i Antoni Świerczyński (Szkółka Kolarska ŁTC).

Nie zapominajmy również o Mastersach. W gronie Masters I kolejne punkty do klasyfikacji zdobył pierwszy Remigiusz Ciok (Remik Bike), drugi był Arkadiusz Jusiński (Evanlite), a trzeci Paweł Baranek (IPA BIKE TEAM x KTM). W Masters II niepokonany był Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski), który wyprzedził Daniela Peplę (Trezado Wolfpack) i Pawła Soczewskiego (Kraina Drzwi Bike Team). W stawce Masters kobiet Justyna Tarnowska i Agnieszka Czerska – Krysik (Bike Salon Team) stanęły na podium wraz z Urszulą Luboińską (Damovo Bike Team).

Kolejna, trzecia edycja Pucharu Mazowsza MTB XCO odbędzie się 15 kwietnia w Łaskarzewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here