Marta Turoboś i Maciej Petryszyn zwyciężają w elicie podczas trzeciej odsłony Pucharu Mazowsza MTB XCO w Łaskarzewie

0
fot. Tomasz Seruga

Trzecia edycja Pucharu Mazowsza MTB XCO rozegrana została w tym roku w Łaskarzewie, nieopodal Garwolina. Miejsce to już po raz drugi zostało gospodarzem PM, dzięki przychylności Lasów Państwowych, Nadleśnictwa i Gminy Garwolin oraz autora trasy, Mateusza Winka. Zawody wpisane były do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego, a na starcie stanęło niemal 150 zawodniczek i zawodników. Długa, licząca 4,5 kilometra runda była wymagająca nie tylko technicznie, ale również wydolnościowo, na co po wyścigu zwracali uwagę kolarze, określając ją jako jedną z najtrudniejszych mazowieckich pętli.

W elicie kobiet zwyciężyła Marta Turoboś (LKK Luks Sławno), która pokonała Martę Rusek reprezentującą Warszawski Klub Kolarski. W elicie mężczyzn triumfował Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Bartoszem Niebielskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Filipem Brzóską (Klub Kolarstwa Wałbrzych). Wyścig juniorów wygrał klubowy kolega Filipa, Hubert Krygier, który okazał się szybszy od Jana Michalczyka i Piotra Gajdy (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). W stawce juniorek pierwsze miejsce zajęła Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team).

W kategorii juniorek młodszych ponownie nie było mocnych na Zofię Krysik (Warszawski Klub Kolarski), która wyprzedziła Natalię Dobrzyńską (Kamyk Radzymin MTB Team) oraz Liwię Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski). Zmagania juniorów młodszych zdominował Michał Gruca (Kamyk Radzymin MTB Team), a jego wyższość musieli uznać Aleksander Struzik (Warszawski Klub Kolarski) oraz Antoni Mrowiński (Kamyk Radzymin MTB Team). Rywalizacja młodziczek po raz kolejny zakończyła się zdobyciem całego podium przez zawodniczki WKK. Pierwsza była Aleksandra Gajewska, druga Dorota Pachocka, a trzecia Adrianna Bader-Strzała. W stawce młodzików doszło do dużych przetasowań i w Łaskarzewie wygrał Michał Struzik, wyprzedzając Jacka Lewickiego i Damiana Berkana (wszyscy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego).

fot. Tomasz Seruga

Wyścig XCO combined złożony z sekcji technicznych i rywalizacji na trasie jak zawsze obowiązywał najmłodsze kategorie wiekowe. Wśród starszych żaków pierwszy był Franek Drzewiecki (Warszawski Klub Kolarski), który wyprzedził klubowego kolegę Adriana Wróblewskiego i Ryszarda Kurpiewskiego (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Wśród starszych żaczek na mecie pojawiły się kolejno Karolina Piętka, Weronika Pachocka i Emilia Wysocka (Warszawski Klub Kolarski). Wyścig młodszych żaków także należał do zawodników WKK (Jakuba Abramka i Jana Luszki), którzy rywalizowali bezpośrednio z Filipem Kaszewskim (Szkółka Kolarska ŁTC). W zmaganiach młodszych żaczek najlepsza okazała się Hanna Piętka (Warszawski Klub Kolarski), przed Mają Doryk (Warszawski Klub Kolarski) i Julią Mościcką (UKK Huragan Wołomin).

W kategorii wentylków na podium stanęli kolejno: Maja Dudkowska (Kamyk Radzymin MTB Team), Wiktoria Luszka (Warszawski Klub Kolarski) i Maja Kaszewska (Szkółka Kolarska ŁTC) oraz Filip Fularz (Rzeszowska Akademia Kolarska), Jakub Helman (Warszawski Klub Kolarski) i Antoni Świerczyński (Szkółka Kolarska ŁTC).

Nie zapominajmy również o Mastersach. W gronie Masters I najszybszy okazał się Paweł Arciszewski (Start Białystok), drugi był Łukasz Giziński (DSV), a trzeci Mateusz Hałajko (Rzeszowska Akademia Kolarska). W Masters II zwyciężył Daniel Pepla (Trezado Wolpack), który wyprzedził Janusza Łodeja (Akademia Kolarska Głogów Małopolski) i Bartosza Struzika (Marketing Online). W stawce Masters kobiet Agnieszka Czerska – Krysik (Bike Salon Team) zameldowała się na mecie przed Moniką Wróblewską (Niezrzeszona).

Kolejna, trzecia edycja Pucharu Mazowsza MTB XCO odbędzie się 6 maja w Legionowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here