Multidyscyplinarne Mistrzostwa Świata w Glasgow | bilety, lokalizacje, daty

0

W tym sezonie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim odbędą się na terenie Szkocji. Ale to wydarzenie będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów kolarstwa w różnej postaci. Impreza w Glasgow będzie bowiem niezwykle rozbudowanym wydarzeniem, które obejmie rywalizację w aż trzynastu kolarskich dyscyplinach. Nie zabraknie wyścigu cross country, short tracka, sztafety, downhillu, E-MTB, maratonu ale także BMXów, Trialu, zmagań torowych oraz szosowych, kolarstwa halowego. A to i tak nie wszystko!

Kolarze górscy rywalizować będą na terenie Glentress Mountain Bike Trail Centre, na południe od Edynburga. Na miejscu znajdują się tworzone od ponad dwudziestu lat trasy, które łącznie obejmują aż 80 kilometrów ścieżek. Można spodziewać się technicznej, ale również wymagającej wydolnościowo pętli. Konkurencja BMX Freestyle zlokalizowana będzie w Glasgow, na obszarze parku Glasgow Green. Na kolarzy specjalizujących się w BMX Racing czeka za to specjalny, czterystumetrowy tor znajdujący się na obrzeżach miasta. To tutaj odbyły się przede wszystkim Mistrzostwa Europy (2018) oraz Puchar Świata (2022). Mistrzostwa Europy były realizowane przez Szkotów także na torze kolarskim Emirates Arena i także tutaj w tym roku zawodnicy będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Kolarzy specjalizujących się w downhillu będzie za to gościć kultowa trasa w Fort William. Lokalizacje wszystkich dyscyplin dostępne znajdziecie w tym miejscu.

Szczegółowy harmonogram zmagań dostępny jest na stronie internetowej. Łącznie rywalizacja będzie trwała aż jedenaście dni, od 3 do 13 sierpnia włącznie. Bliskość poszczególnych obiektów na pewno będzie atrakcyjna dla kibiców, którzy już teraz zaopatrują się w bilety, których ceny zaczynają się już od 10/15 funtów i różnią się w zależności od dyscypliny oraz rozgrywanych konkurencji. Bilety oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące Mistrzostw Świata dostępne są tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here