Nicole Koller i Nino Schurter zwyciężają w wyścigu Internazionali d’Italia Series

0
fot. https://www.facebook.com/InternazionalidItaliaSeries

Dziś we Włoszech, a dokładniej na wyspie Elba, zlokalizowany był wyścig Internazionali d’Italia Series o randze Hors Class. Dla kategorii juniorskich zmagania te były jednocześnie Pucharem Świata (Junior Series), więc na starcie stanęła międzynarodowa czołówka kolarstwa górskiego. Kolarze mieli do pokonania wymagającą rundę liczącą ponad cztery kilometry i 160 metrów przewyższenia. Trasa charakteryzowała się długimi podjazdami i technicznymi zjazdami, na których nie zabrakło dropów, sztywnych ścianek, czy też rockgardena. Dodatkowym utrudnieniem była dziś pogoda, bowiem zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w deszczu.

Jako pierwsi na trasę ruszyli juniorzy. Najszybszym zawodnikiem okazał się reprezentant gospodarzy, Diego Milan, który na pokonanie pięciu rund potrzebował niespełna godziny i piętnastu minut. Drugie miejsce zajął Francuz, Sofian Corniglion, a trzeci był Szwajcar, Nicolas Halter.

Wyścig elity kobiet padł łupem Nicole Koller, która już kilkukrotnie na początku tego sezonu zaprezentowała bardzo dobrą formę. Szwajcarka wyprzedziła dwie Włoszki – Martinę Bertę i Giadę Specię. W gronie orliczek zwyciężyła Sofie Pedersen, przed Ginią Caluori i Sarą Cortinovis. Minutę po elicie wystartowały juniorki. Tutaj najmocniejsza była Niemka, Carla Hahn, a podium dopełniły Lara Liehner oraz Elisa Lanfranchi. Jedyna Polka w stawce, Laura Choma (TSR Choma Team) uzyskała dziewiętnastą lokatę.

W końcu przyszedł czas na elitę mężczyzn i w tej kategorii nie było silnych na Mistrza Świata, Nino Schurtera. Kilka sekund później linię mety przekroczył Titouan Carod, jednocześnie wyprzedzając Simone Avondetto. Siódmy w stawce Andreas Emanuele Vittone triumfował w rywalizacji orlików, przed Janisem Baumannem i Paulem Magnier.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here