Polki i Polacy w czołówce wyścigów UCI w całej Europie! | podsumowanie weekendu

0

Trzeba przyznać, że na brak opcji do ścigania w formule cross country nie można aktualnie narzekać. W kalendarzu pojawia się coraz więcej wyścigów, nie tylko za granicą, ale również w Polsce. W trakcie minionego weekendu nie zabrakło lokalnego ścigania na Pucharze Mazowsza MTB w Łaskarzewie, a czołówka kolarstwa górskiego skupiła się na rywalizacji z rangą UCI.

Ötztaler Mountainbike Festival / UCI Junior Series

Wyścig rangi Hors Class rozgrywany w Haiming przyciągnął na start mnóstwo znanych nazwisk w kilkunastu kategoriach wiekowych. Dodatkową motywacją do podróży do Austrii był fakt, iż zmagania juniorów i juniorek klasyfikowane były jako Puchar Świata.

W elicie kobiet na swoim terenie zwyciężyła Laura Stigger, przed Jolandą Neff i Lindą Indergand. W elicie mężczyzn pierwszy był Ondrej Cink, a na podium obok Czecha stanęli David List oraz Sebastian Fini Carstensen. Wyścig juniorek zdominowały drugoroczne zawodniczki – triumfowała Katrin Embacher, która pokonała Carlę Hahn i Natalię Grzegorzewską (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). To kolejny świetny rezultat Polki podczas Pucharu Świata! W międzynarodowej stawce juniorów najszybszy był Sivert Ekroll, który wyprzedził Naela Rouffiaca i Antoine Jamina. Najszybszy z Polaków, Leszek Jaśkiewicz (Niezrzeszony), zameldował się na mecie jako pięćdziesiąty zawodnik.

Pełne wyniki

Turieckap XCO UCI C1

Bliskość Turčianskich Teplic skłoniła sporą część biało-czerwonych do startu na Słowacji. Najlepszy wynik osiągnął Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team) wygrywając wyścig juniorów, a trzeci w tej kategorii wiekowej był Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski). W gronie juniorek drugą lokatę uzyskała Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski). Nie zawiodły także młodsze kategorie, bowiem w juniorach młodszych srebro wywalczył Piotr Hankus, a w stawce juniorek młodszych na najniższym stopniu podium stanęła Maria Ambrożkiewicz (oboje z Pho3nix Cycling Team).

Wyścig elity mężczyzn wygrał Filip Helta (Polish Cycling Federation), w elicie kobiet druga była Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), a trzecia Klaudia Czabok (Polish Cycling Federation). W kategorii Masters A Daniel Stekla (Remik Bike Malwa Team) zdobył brąz, a jego wynik powtórzył Jacek Brzózka (JBG-2 Team) w kategorii Masters C. W gronie Masters B wyższość pierwszego Remigiusza Cioka (Remik Bike) musiał uznać trzeci Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team).

Pełne wyniki

Petrovaradin Fortress MTB Cup UCI C1

Podwójny wyścig UCI C1 w Serbii padł łupem Bartłomieja Wawaka (KTM Factory MTB Team), który z dużą przewagą dwukrotnie minął linię mety jako pierwszy zawodnik wśród mężczyzn. W elicie kobiet w sobotę wygrała Lucia Bramati, a w niedzielę najlepsza była Eva Lechner.

Pełne wyniki (1 dzień) / Pełne wyniki (2 dzień)

Swiss Bike Cup Schaan UCI C1

Polskiego akcentu nie zabrakło także na Pucharze Szwajcarii. Paula Gorycka reprezentująca drużynę Strüby Sting dojechała w top10 elity kobiet. W pierwszych trójkach zameldowali się kolejno: Alessandra Keller, Ginia Caluori i Monique Halter oraz Mathias Fluckiger, Lars Forster i Dario Lillo.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here