Bike Atelier MTB Maraton wraca do Tarnowskich Gór

0

Jedna z najpopularniejszych serii MTB w Polsce wraca do Tarnowskich Gór. Już 28 maja fani kolarstwa górskiego ponownie będą mogli zmierzyć się na czterech dystansach, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Start przy Zabytkowej Kopalni Srebra

W tym roku miasteczko wyścigu będzie zlokalizowane przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Tym samym uczestnicy wydarzenia będą mogli spędzić czas nie tylko aktywnie, ale również poznając wyjątkowe atrakcje turystyczne Tarnowskich Gór, które warto przypomnieć zalicza się do elitarnej grupy miast UNESCO. Pogórnicze zabytki miasta zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– Najdłuższy z dystansów to aż 68 kilometrów, a wiemy z poprzednich lat, że teren w Tarnowskich Górach potrafi zaskoczyć, więc na pewno zabawa będzie doskonała. Na krótszej trasie HOBBY, tym razem przygotowaliśmy 36-kilometrową ścieżkę i oczywiście nie może zabraknąć wersji MINI i FAMILY, zarówno w wydaniu rodzinnym, jak i dla debiutantów lub osób, które zwyczajnie wolną krótkie dystanse – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Nowa lokalizacja startu na pewno jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, tym razem historię połączymy ze sportem. To będzie również szansa dla osób które nigdy nie były w tej okolicy, aby poznać miasto od zupełnie innej strony.

Jak zawsze warto pojawić się rodzinnie, zarówno biorąc udział w maratonie, jak i kibicując tym, którzy będą rywalizować na trasach wyścigu.

Sezon MTB w pełni

– Wiosna to często najbardziej intensywny moment dla fanów jazdy w terenie. Z jednej strony okazja do sprawdzenia formy po zimie, nowa energia, nowe wyzwania. Ale z drugiej strony pogoda często zachęca nas do większej aktywności, to z kolei motywuje również do startów. A jeśli wciągniemy się w starty teraz, to z całą pewnością nie będziemy chcieli odpuszczać aż do jesieni – tłumaczą organizatorzy. – Za nami już dwie bardzo udane edycje Bike Atelier MTB Maratonu, widać sporo nowych twarzy na starcie, więc liczymy również na mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic.

W jednej z najpopularniejszych serii MTB w Polsce tym razem zaplanowano dziewięć edycji. Wśród nich znajduje się jedna nowość – Bielsko-Biała, a także Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które przyciągną najlepsze zawodniczki i zawodników z całego kraju. – Dla wielu osób mistrzostwa są celem sezonu, najważniejszą imprezą w roku i to właśnie pod nią są ustawione wszystkie przygotowania – dodają organizatorzy.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

Dodatkową atrakcją na terenie miasteczka wyścigu jest rywalizacja dzieci, które uczą się zasad fair-play, a jednocześnie mogą doskonale bawić się w towarzystwie rówieśników.

– Nie ma dolnej granicy wieku, najmłodsza kategoria startuje na rowerkach biegowych, nieco starsi mogą wybrać tradycyjne dwa koła, albo i kolejne dwa, jeśli dopiero uczą się jeździć. Na pewno będzie gorący doping, emocje i dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz dyplomy – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci do udziału w wyścigach możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO).

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here