Matylda Szczecińska druga w Pucharze Portugalii | podsumowanie wyścigów UCI w całej Europie

0
fot. Ciclismo +TV

Ostatnie kilka dni to nie tylko długo wyczekiwana przez wiele osób majówka, ale również sporo okazji do rywalizacji na trasach MTB. Nasi południowi sąsiedzi byli w ten weekend organizatorami drugiej rundy Pucharu Czech rozegranej w Mescie Tuskov. Ale sporo działo się nie tylko w Czechach, bo wyścigi odbywały się też między innymi w Portugalii, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech.

Portugal Cup XCO – Lousada International XCO UCI C1

Walka w Pucharze Portugalii rozgrywała się przede wszystkim pomiędzy gospodarzami oraz Hiszpanami. W elicie mężczyzn zwyciężył Pablo Rodriguez Guede, drugi był Ricardo Marinheiro, a trzeci Mario Costa. Wśród kobiet zwyciężyła Raquel Queiros, przed Matyldą Szczecińską (MMR Factory Racing Team) oraz Aną Santos.

Pełne wyniki

MTB French Cup HC / Junior Series

Światowa czołówka kolarstwa górskiego postanowiła wziąć udział w Pucharze Francji rozgrywanym w miejscowości Guéret. Zmagania podzielone były na dwa dni – w sobotę odbył się short track, a w niedzielę wyścig cross country. W XCC najszybsi byli Annie Last i Samuel Gaze. Cross country także padło łupem Nowozelandczyka, a zwyciężczynią wśród kobiet okazała się Pauline Ferrand Prevot. W wyścigu z cyklu Junior Series (Puchar Świata dla tej kategorii wiekowej) złote medale zdobyli Naël Rouffiac oraz Marta Cano Espinoza.

Pełne wyniki

3# Internazionali D’Italia Series – Santoporo XC UCI C1

Włosi nie byli na swoim terenie zbyt gościnni i w gronie panów zdobyli trzy pierwsze miejsca na podium – na mecie zameldowali się kolejno Luca Braidot, Simone Avondetto oraz Daniele Braidot. Wśród kobiet kolejne punkty UCI zdobyła orliczka, Sofie Pedersen, a podium dopełniły Martina Berta i Giada Specia.

Pełne wyniki

Grazer Bike-Opening Stattegg UCI C1 / Mistrzostwa Austrii XCC

Narodowe Mistrzostwa Austrii w XCC zostały rozegrane dość wcześnie, bo już pod koniec kwietnia. W gronie elity kobiet nie było mocnych na Laurę Stigger, a wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Gregor Raggl. Graz ma w swoim zapleczu także trasę do XC, która od kilkunastu lat jest wykorzystywana do organizacji wielu wyścigów. Tym razem lokalna drużyna przygotowała zmagania wpisane do kalendarza UCI. Rywalki ponownie musiały uznać wyższość Laury Stigger, a pierwszą lokatę uzyskał także Maximilian Foidl. Jedyny Polak w stawce, Bartłomiej Wawak (KTM Factory MTB Team) wywalczył piąte miejsce.

Pełne wyniki XCC / Pełne wyniki XCO

Shimano Mtb Liga #1 Randers UCI C1 / GRAN PREMIO SABIÑANIGO UCI C1 / 3 Nations Cup UCI C2

Znanych nazwisk nie zabrakło także na lokalnych wyścigach z rangą UCI C1 i C2. W Danii stawkę elity zdominowali młodzi zawodnicy – Caroline Bohe i Tobias Lillelund. Hiszpanki z zespołu BH Coloma Team musiały za to pogodzić się z wyższością Rebecci Henderson (dawniej Mcconnell). Holenderski wyścig 3 Nations Cup zakończył się zwycięstwem Puck Pieterse, zawodniczki dobrze znanej z kolarstwa przełajowego.

Pełne wyniki / Pełne wynikiPełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here