MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Trąbki Wielkie | relacja

0

W minioną niedzielę w Trąbkach Wielkich odbyła się kolejna edycja cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton z bazą ulokowaną przy urokliwym ośrodku Osada49.

Po bardzo ciężkiej i interwałowej trasie w Luzinie przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Trasa w Trąbkach Wielkich nie była trudna technicznie, chociaż jej końcówka w postaci singli ulokowanych niedaleko pola golfowego mogła wybić z rytmu niejednego kolarza. Szczególnie we znaki wdał się jeden z ostatnich singlowych zjazdów, który wymagał utrzymania perfekcyjnej równowagi oraz skupienia, tym bardziej, że podłoże było bardzo piaszczyste.

„Staramy się przeplatać edycje trudne z nieco łatwiejszymi, dzięki temu każdy uczestnik naszego cyklu znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo dobrze dobrane terminy zawodów sprawiają, że frekwencja jak na razie nie zawodzi” – podkreśla organizator.

Pomimo końcówki długiego weekendu majowego, frekwencja jak zwykle dopisała. Na starcie stanęło 390 uczestników, w tym blisko 50 dzieciaków. Tak, organizator w tym roku postawił nacisk na rozwój dystansu FUN (około 1/3 koronnego dystansu MEGA), gdzie przez cały sezon rozgrywa się między innymi rywalizacja dzieci do lat 18.

Na koronnym dystansie, który wynosiło około 55km i 960m UP, wygrał Piotr Rzeszutek z Klubu Kolarskiego Lębork, który stoczył zażarty finisz z młodszym Gustawem Ostajewskim z Klif Team Chłapowo. Tutaj podium uzupełnił Krzysztof Krzywy z Cycling Planet.

U kobiet najlepsza okazała się świetnie dysponowana w tym sezonie Iwona Joskowska z MajBike Team, która z około 3 minutową przewagą wjeżdża na metę przed debiutującą na dystansie MEGA w tym sezonie Agnieszką Pienczyn z AKBI Sport BMC Lab Gdańsk. Podium uzupełnia Monika Kulling z Pie3cki Coach.

Zawody w Trąbkach Wielkich były wspierane przez Powiat Gdański oraz gminę Trąbki Wielkie.

Już teraz organizator zaprasza na kolejną – dużo trudniejszą edycję w Kartuzach, gdzie zawodnicy będą podjeżdżać pod najwyższe wzniesienie na Pomorzu.

WYNIKI:

MEGA:

 1. Piotr Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
 2. Gustaw Ostajewski – KLIF Team
 3. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet

1. Iwona Joskowska – MajBike Team
2. Agnieszka Pienczyn – Akbisport BMC LAB Gdańsk
3. Monika Kulling – Pie3cki Coach

SPEED:

 1. Jan Sobieral – Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
 2. Damian Ciba – TA KO Team
 3. Mikołaj Szeliga – Klub Rowerowy MTB Suwałki

  1. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
  2. Tosia Kucharska – Belta Team Gdańsk
  3. Emilia Grochalska – Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn

FUN:

 1. Kamiński Szymon – Trek Gdynia Młode Wilki
 2. Chmielarski Grzegorz – Trek Gdynia Młode Wilki
 3. Pranczke Antek – GKS Cartusia Kartuzy

  1. Sandra Rządca – Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
  2. Antonina Cieślikiewicz – MTB KIDS Aga Patoka
  3. Klara Horoń

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH Automatyka / Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie / Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Pomorskiego / MERCOR S.A. / Automatic Systems Engineering 4YourBike / Aerogrease / 4Sport LAB / MAKO TSL / Extrawheel / Revoltt / Meilan_Poland / Kaymaq Sportswear / Bombusenergy / CST Poland / Decathlon Trójmiasto / Ramirent Poland / Mała Czarna / FootBalance Polska / Nova2Ride Polska / Lodostany – Pomorze / Lech Free / Biomechanika Kolarska Piotr Grzyb / Cycling Point /  KOŁO-KOŁA / Nitecore Flashlight  / Red Bull / Soul-Kozak / Bliz Polska / B-PAC AronPharma /  Akbisport / Trefl / FitYard / Cukiernia Krzysztof Wenta / Mechanika Rowerowa Banino / Motywator od kuchni – catering dietetyczny / Lasy Państwowe / Pierogowóz / Racebalm / Melvit

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMRPEZ ORGANIZATORA:

 1. Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
  – 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
  – 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
  – 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)
  – 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
  – 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
  – 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
  – 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
  – 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu
 1. Pomerania Summer Trail – biegi
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)

3. Pomerania Ultra Trail  – biegi
– 14.10.2022 Sobota (Luzino)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here