MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Trąbki Wielkie | zapowiedź

0

Zaraz po Majówce organizator zaprasza na kolejną edycję tegorocznego cyklu maratonów kolarstwa górskiego MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON, tym razem do Trąbek Wielkich. Baza zawodów zostanie zlokalizowana przy nowoczesnym ośrodku OSADA 49 w Częstkowie, skąd także ruszy tegoroczny maraton.

Trasa będzie bardzo podobna do zeszłorocznej edycji, która pomimo niewielkiej długości będzie zawierała kilka odcinków technicznych zlokalizowanych na samym końcu pętli w okolicach pola golfowego w Postołowie. Na tych odcinkach na co dzień trenuje wielokrotny mistrz Świata w psich zaprzęgach – Igor Tracz.

Zeszłoroczna edycji mocno przypadła do gustu uczestnikom – jest to edycja, która daje nieco wytchnienia po trudnych zawodach w Luzinie oraz przed kolejną równie ciężką edycją w Kartuzach.

„Po bardzo wymagającej edycji w Luzinie przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Staramy się tak dobierać trasy i lokalizacje tegorocznych edycji, aby trudne przeplatało się z łatwym. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśla organizator.

Każdy uczestnik może liczyć na bogaty pakiet startowy, gdzie znajdą się m.in: baton i żel energetyczny, piwo bezalkoholowe, podarunki od ZIAJA oraz bon na posiłek po zawodach.

Ponadto w tym roku marka Decathlon ufundowała wysokiej jakości nagrody rzeczowe dla zwycięzców segmentów STRAVA SPRINT. Na jednym z odcinków każdego maratonu jest wyznaczony konkurs na pokonanie go w najkrótszym czasie.

Cykl MH Automatyka Pomerania MTB Maraton odbywa się cyklicznie na terenie Województwa Pomorskiego i składa się z 9 edycji. Dodatkowo w tym sezonie organizator przewidział wysokie nagrody finansowe dla zwycięzców całej klasyfikacji generalnej, a żeby zostać sklasyfikowanym w generalce należy ukończyć 6 wyścigów. Warto uczestniczyć w całym cyklu, bowiem organizator przewiduje także losowanie nagród na finałowej edycji.

Pula nagród rzeczowych i finansowych w klasyfikacji generalnej będzie wynosić ponad 60.000zł.

W miasteczku zawodów będzie można zakupić limitowane stroje rowerowe oraz sportowe t-shirty z kolekcji DISCOVER POMERANIA (przygotowane przez sponsora cyklu – KAYMAQ), a także inne produkty naszych partnerów.

DATA: 07.05.2023, 09:00-17:00

MIEJSCE: Trąbki Wielkie, Osada49 w Częstkowie

ZAPISY: https://zapisy.pomerania-sports.pl/

INFORMACJE DOATYCZĄCE TRAS: https://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-tw/

TRASY:
– 13km
– 27,5km
– 55km

WPISOWE MTB:
– 55km MEGA: od 92zł
– 27,5km SPEED: od 82zł
– 10km FUN: od 82zł
– 10km NIEPEŁNOLETNI: od 72zł

PAKIET STARTOWY:
– baton energetyczny Bombus Energy
– żel energetyczny Aronpharma
– piwo LECH FREE
– niespodzianka od ZIAJA
– livetracking przez Aplikację ŚledźGPS
– torba eko
– numer startowy z chipem do pomiaru czasu
– medal Finishera na mecie
– catering na mecie
– FOTORELACJA & VIDEORELACJA

SPONSORZY WYDARZENIA:

GMINA TRĄBKI WIELKIE, MH AUTOMATYKA, MERCOR, ASE, BOMBUS ENERGY, ARONPHARMA, PALARNIA MAŁA CZARNA, CST POLAND, KAYMAQ, MECHANIKA ROWEROWA BANINO, CUKIERNIA KRZYSZTOF WENTA, LECH FREE, 4YOURBIKE, 4SPORTLAB, MEILAN, REVOLT TECH, AEROGREASE, RAMIRENT, BLIZ POLSKA, CYCLING POINT, BUD ROB, MOTYWATOR OD KUCHNI – ALEKSANDRA CZARNOTA, KOŁO-KOŁA, SOUL KOZAK, MAKO TSL, NATA, FOOTBALANCE POLSKA, NOVA2RIDE, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, NITECORE, EXTRAWHEEL, POMORSKIE ZRZESZENIE LZS, LODOSTANY, TREFL, FITYARD GDAŃSK, AKBI SPORT, DECATHLON, RACEBALM

KALENDARZ IMRPEZ ORGANIZATORA:

 1. Pomerania Winter Challenge
  – 26.02.2023 Niedziela (Przywidz)
 2. Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
  – 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
  – 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
  – 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)
  – 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
  – 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
  – 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
  – 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
  – 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu
 3. Pomerania Summer Trail
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
 4. Pomerania Ultra Trail
  – 14.10.2022 Sobota (Luzino)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here