Natalia Grzegorzewska druga w wyścigu Junior Series we Francji | Paula Gorycka trzecia w Ökk Bike Revolution

0
fot. Supporters VTT français officiel / Facebook

Pozostał niecały tydzień do Mistrzostw Polski, a poszczególni zawodnicy przyjmują różne strategie treningowe – jedni odpoczywają, drudzy ścigają się, a jeszcze inni stawiają na ostatnie mocne treningi. W ciągu minionego weekendu odbył się między innymi wyścig Górale na Start w Wałbrzychu, w którym wystartowało prawie 400 osób. Ale działo się nie tylko w kraju!

MTB French Cup / Junior Series (Lons le Saunier)

Wyścig we Francji ze względu na rangę Hors Class przyciągnął światową czołówkę kolarstwa górskiego. W elicie kobiet zwyciężyła Loana Lecomte, przed Haley Batten oraz Leną Gerault. W elicie mężczyzn Joshua Dubau wyprzedził za to Jordana Sarrou i Jose Gerardo Uloa Arevalo. Kategorie juniorskie rywalizowały w ramach Pucharu Świata. W juniorkach świetnie zaprezentowała się Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która zajęła drugą lokatę, za Evą Herzog i przed Katrin Embacher. W gronie juniorów pierwszy był Freek Bouten, drugi Julien Hemon, a trzeci Nael Rouffiac.

Pełne wyniki

Ökk Bike Revolution UCI C1 (Engelberg)

Zmagania elity kobiet zakończyły się triumfem Siny Frei, która wyprzedziła Alessandrę Keller oraz Paulę Gorycką (Struby Sting). W elicie mężczyzn nie było mocnych na Nino Schurtera, srebro uzyskał Lars Forster, a brąz Vital Albin.

Pełne wyniki

Mistrzostwa Danii XCC / XCO

Duńczycy już podczas minionego weekendu rozegrali swój krajowy czempionat, zarówno w cross country, jak i w short tracku. Wyścig XCC mężczyzn zakończył się emocjonującym finiszem, a o błysk szprychy najszybszy był Sebastian Fini Carstensen, przed drugim Gustevem Pedersenem i trzecim Simonem Andreassenem. Wśród kobiet wygrała orliczka, Sofie Pedersen, która zbudowała znaczną przewagę nad Malene Degn i Klarą Sofie Hansen. Na Pedersen nie było także mocnych w wyścigu XCO – reprezentantka ekipy Willier wyprzedziła Caroline Bohe oraz Degn. Wśród mężczyzn zmagania cross country także okazały się szczęśliwe dla Carstensena, drugi był tym razem Andreassen, a podium dopełnił Jonas Lindberg.

Pełne wyniki XCC / Pełne wyniki XCO 

British Cycling National Cross Country Series UCI C1

W Wielkiej Brytanii bez zakoczeń – swoje wyścigi wygrywają Charlie Aldridge oraz Isla Short.

Pełne wyniki

Copa Catalana Internacional Btt UCI C3 (Vic)

Choć wyścig w Hiszpanii nosił najniższą rangę ze wszystkich zmagań, na liście startowej nie zabrakło naprawdę znanych nazwisk. W wyścigu kobiet zwyciężyła bowiem Annie Last, a najlepszym zawodnikiem wśród Panów okazał się Alan Hatherly.

Pełne wyniki

Courmayeur MTB Event UCI C1

Obstawa wyścigu w Courmayeur była już za to w pełni włoska. Chiara Teocchi okazała się lepsza od Giorgii Marchet oraz Evy Lechner. Filippo Fontana pokonał za to Andreasa Emanuele Vittone, a trzecią lokatę wywalczył Alessio Agostinelli.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here