Ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata | ÖKK Bike Revolution w Chur

0
fot. ÖKK Bike Revolution / Staronphoto

Spora część czołowych polskich zawodniczek i zawodników w trakcie minionego weekendu odpoczywała od ścigania, wykorzystując majówkę na mocne treningi w bikeparkach oraz na singletrackach. Zagraniczni kolarze postawili na rywalizację na kilkunastu europejskich trasach MTB. Najsilniej obsadzonym wyścigiem był ÖKK Bike Revolution zlokalizowany w Szwajcarii, na terenie miejscowości Chur.

Wyścig rangi Hors Class w elicie kobiet wygrała powracająca do świetnej formy Evie Richards. Brytyjka zaatakowała na czwartym z ośmiu okrążeń zyskując kilkadziesiąt sekund przewagi na swoimi rywalkami. W grze o podium stale było kilka zawodniczek – Pauline Ferrand Prevot, Jolanda Neff, Alessandra Keller, Sina Frei, Anne Terpstra oraz Laura Stigger. Ostatecznie walka o pozostałe medale rozegrała się na finiszu i o błysk szprychy drugą lokatę wywalczyła Prevot, pokonując Frei. W orliczkach triumfowała Ginia Caluori, druga była Noëlle Burri, a trzecia Madigan Munro.

W elicie mężczyzn na szczycie znowu pojawił się Thomas Pidcock, który wystąpił w trykocie Mistrza Europy. Zawodnik drużyny Ineos po kolei „gubił” kolejnych zawodników, eliminując między innymi Nino Schurtera, Jordana Sarrou, Marcela Guerriniego czy też Vitala Albina. Za Brytyjczykiem był w stanie podążać jedynie Mathias Fluckiger, który jednak musiał uznać wyższość rywala, którego kluczowy atak miał miejsce na ostatniej pętli. Podium dopełnił Schurter. W klasyfikacji orlików wszystkie trzy medale wywalczyli Szwajcarzy. Najsilniejszy okazał się świetnie dysponowany w ostatnim czasie Finn Treudler, a po nim na mecie pojawili się Luke Wiedmann oraz Janis Baumann.

W juniorkach nie było mocnych na Aninę Hutter, a zmagania juniorów zakończyły się zwycięstwem Australijczyka, Jacka Warda. W młodszych kategoriach na starcie nie zabrakło reprezentantów Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Michał Struzik był 10 w młodzikach, a Aleksander Struzik 24 w juniorach młodszych.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here