Udany kolarski weekend w Małopolsce z Bike Atelier MTB Maraton

0

Za nami kolejne spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem. Tym razem uczestnicy wydarzenia wystartowali z centrum Chrzanowa, mając do dyspozycji aż cztery dystanse.

Piasek, słońce i dobre tempo

– Trochę mnie straszyli ostrymi zjazdami i to faktycznie się sprawdziło, ale trasa bardzo fajna! Jestem zadowolona, naprawdę super – komentowała na mecie Ania, jedna z uczestniczek wydarzenia.

Wtórowali jej inni zawodnicy. – Ciężko, bardzo ciężko. Ale nie mam na co narzekać. Bardzo piaszczyście było dzisiaj, co na pewno można zaliczyć do sporych trudności.

Gospodarzami drugiej edycji wydarzenia byli tym razem Powiat Chrzanowski, gminy Trzebinia, Chrzanów i Babice. Już w ubiegłym roku ta lokalizacja przypadła do gustu zawodnikom, więc i tym razem dopisała frekwencja.

– Na trasę wyjechało prawie 750 fanów kolarstwa górskiego, do tego w miasteczku wyścigu rywalizowało prawie 80 najmłodszych zawodników, zarówno na rowerkach biegowych jak i nieco poważniejszym sprzęcie. To udowadnia, że nasze wydarzenia skierowane są do całych rodzin i stały się doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu. Liczymy, że podczas kolejnych edycji będzie Was jeszcze więcej – mówi Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu.

Najdłuższy z dystansów wymagał przejechania 60 kilometrów, nieco łatwiej było na trasie HOBBY gdzie na uczestników czekało 40 kilometrów wyznaczonej ścieżki. W wersji rodzinnej i na dystansie MINI organizatorzy przygotowali trasę o długości 20 kilometrów.

Nie tylko dla zawodowców

– Kluczem jest regularność w treningu i sumienność. Od 10 lat się tym zajmuję,
więc już mi weszło w krew – podsumowuje Jakub Żurek, pierwszy w klasyfikacji
open na dystansie PRO.

Warto jednak podkreślić, że na starcie pojawiają się nie tylko regularnie trenujący zawodnicy, ale również Ci, którzy chcą spróbować nowej przygody, potrzebują zastrzyku adrenaliny lub zwyczajnie szukają sposobu na spędzenie wolnego czasu.

– Tutaj nie ma ograniczeń, każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy uczestników, którzy pojawiają się u nas od wielu lat. Zaczynali na krótkich dystansach, obecnie jeżdżą te najdłuższe. Są osoby, które przerzuciły się z innych dyscyplin sportowych lub mają wybrane 2-3 lokalizacje blisko swojego miejsca zamieszkania i tam startują regularnie – wyjaśniają organizatorzy.

Dołącz do uczestników maratonu

Łącznie w sezonie 2023 zaplanowano aż 9 edycji. Już za 2 tygodnie kolejne spotkanie z MTB, tym razem maraton przeniesie się do Tarnowskich Gór. Rejestracja zawodników i szczegóły znajdują się na www.bikeateliermaraton.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here