W sobotę Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, w niedzielę Bike Maraton

0

Jeleniogórskie zawody to od lat jedna z największych kolarskich imprez w Polsce, a razem z Bike Maratonem tworzą one jedyny w swoim rodzaju kolarski weekend. Weekend napakowany wyścigami, emocjami i sportową rywalizacją, ale również weekend, podczas którego znajdzie się czas na rowerową rywalizację dla najmłodszych (Quest Sport Maja Race Kids) i miejsce na rodzinny rowerowy rajd (Jeleniogórska Szprycha). Wyścig w Jeleniej Górze to atrakcja nie tylko dla zawodników, ale też dla kibiców, a ściganie na rundach w formacie olimpijskim jest niezwykle efektowne i widowiskowe, tym bardziej, że kolarzy mamy czasem dosłownie na wyciągnięcie ręki. A po wyścigach XCO kolejna porcja kolarstwa górskiego, tym razem na nieco dłuższych dystansach!

Sobotnie wyścigi XCO rozpoczną się już o godzinie 9:00 (dla kategorii Masters, Cyklosport i Amator), natomiast już od 8:00 ruszą zapisy do zawodów dla dzieci. Ta rywalizacja wystartuje o 10:00. Oficjalne treningi na oznakowanej trasie wyścigu będą możliwe już w piątek od godziny 16:00 do 18:00.

O 10:30 zaplanowany jest start wyścigu w kategorii U17 mężczyzn, a o 11:45 wystartują kategorie kobiet – w tym Elita.

Juniorzy i Elita Mężczyzn startują o 13:45 i na ten start powinni już dotrzeć do Parku Paulinum uczestnicy parady rowerowej i rajdu Jeleniogórska Szprycha. Start i początek rajdu o 13:00 pod Galerią Sudecką.

Popołudniowy blok startów to kategorie U13 i U15, a pierwszy wyścig rozpocznie się o 16:00. Sobotnie zawody to również eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oczywiście największe emocje będą towarzyszyły wyścigom elity – jeleniogórskie zawody mają rangę UCI C1 i są również kolejną imprezą Pucharu Polski MTB XCO. Co roku odżywają tu nie tylko emocje, ale także wspomnienia, bo w trakcie sportowej kariery Mai Włoszczowskiej ścigały się z nią tutaj najlepsze zawodniczki na świecie, a stawka wśród mężczyzn również pełna była medalistów Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Maja Włoszczowska na pewno się na zawodach pojawi, choć już w nieco innej roli niż w poprzednich latach. Jeleniogórski wyścig był przecież miejscem, w którym nasza multimedalistka ofijalnie swoją karierę zakończyła.

Plan sobotniego kolarskiego miasteczka: https://mtbjelenia.pl/plan-sport-village/

Parkingi: https://mtbjelenia.pl/parking-zone/

Więcej o wyścigu: https://mtbjelenia.pl

Kolejność wszystkich wydarzeń Kolarskiego Weekendu:

https://mtbjelenia.pl/strefa-zawodnika/program-dla-kibica/

W niedzielę w Jeleniej Górze startuje Bike Maraton! Rozpędzony peleton zrobi przystanek pod Karkonoszami na trzecią w tym sezonie edycję.

Bike Maraton w Jeleniej Górze to zawsze spory wachlarz możliwości jeśli chodzi o konfigurację trasy. Mało które miejsce na mapie cyklu oferuje tyle wariantów, kierunków i atrakcji. Obojętnie w którą stronę z Jeleniej Góry wyjedziemy, zawsze możemy być pewni, że czeka nas solidny maraton MTB. W tym roku organizatorzy postawili na sprawdzone trasy w Rudawach Janowickich. Start jeleniogórskiego Bike Maratonu odbędzie się na Placu Ratuszowym – w centralnym punkcie miasta, a biuro zawodów, baza wyścigu i meta znajdują się w Parku Paulinum. W niedzielę będzie oczywiście klasyfikacja e-bike, a w bazie wyścigu czekać będzie strefa expo i plenerowa gastronomia.

Kolarze opuszczą centrum miasta, kierując się w stronę Karpacza i wjadą w góry w Łomnicy. Potem wszystko będzie się rozstrzygać wśród granitowych turni i krętych wąwozów między Karpnikami, Gruszkowem i Strużnicą. Uwaga amatorzy ciężkich podjazdów: po 22 km rozpocznie się kultowa wspinaczka na słynną Łopatę. Po powrocie w granice miasta Bike Maraton finiszować będzie po trasie sobotnich wyścigów XCO w Parku Paulinum.

MEGA w Jeleniej ma 56 km i 1200 m w pionie. CLASSIC to 32 km i 550 m przewyższenia, a FUN ma 20 km i 300 m w pionie.

Starty na Placu Ratuszowym w niedzielę od godziny 11:00.

Biuro zawodów w Parku Paulinum czynne już w sobotę (ul. Nowowiejska 63) od 17:00 do 20:00. W niedzielę oczywiście od 8:00. Dojazd na start to ok. 2 km.

https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/biuro-zawodow/#start

Dzień przed Bike Maratonem należeć będzie do cross – country i czeka nas naprawdę sporo wyścigów w wielu kategoriach wiekowych. Z wyścigów elity będzie relacja live – warto śledzić strony www organizatora i profile zawodów na FB. Sobota to również Puchar Polski XCO, eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wyścigi amatorów i mastersów. Sobota to także rodzinny rajd rowerowy „Jeleniogórska Szprycha” i zawody dla dzieci Quest Sport Maja Race Kids.

Plan nadchodzących wydarzeń: https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/programkolarski-weekend/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here