Wstępne kwalifikacje do Igrzysk Europejskich / Mistrzostw Europy elity w kolarstwie górskim

0

Czerwiec będzie niezwykle intensywny dla zawodniczek i zawodników ścigających się na polskim podwórku MTB. Na początku miesiąca w Białce Tatrzańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski w formule XCO, XCC oraz XCR, a pod koniec czerwca w Krynicy-Zdroju zlokalizowane będą Igrzyska Europejskie, podczas których elita rywalizować będzie o tytuł Mistrza Europy.

Łącznie Polska jako organizator zmagań posiada po osiem miejsc dla zawodniczek elity kobiet oraz elity mężczyzn. Początkowo zakładano, że głównymi kryteriami kwalifikacji będą Puchary Świata oraz przede wszystkim trzy polskie wyścigi: Maja Włoszczowska MTB Race w Jeleniej Górze, Górale na Start w Wałbrzychu oraz wspomniane wcześniej Mistrzostwa Polski XCO w Białce Tatrzańskiej. Okazało się jednak, że termin zgłoszeń do Mistrzostw Europy upływa 1 czerwca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem MP.

W związku z tym, wstępne kwalifikacje do startu na Igrzyskach Europejskich zostały oparte na dotychczasowych wynikach oraz ocenie trenera Kadry Narodowej, o czym poinformował Polski Związek Kolarski. Propozycja ta poddana zostanie pod głosowanie Pzkol.

Wstępne kwalifikacje w elicie kobiet posiadają: Paula Gorycka (Struby Sting), Aleksandra Podgórska (KTM SGR MTB Team), Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), Gabriela Wojtyła (Superior Zator) oraz Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team)

Wstępne kwalifikacje w elicie mężczyzn posiadają: Bartłomiej Wawak (KTM Factory MTB Team), Krzysztof Łukasik (JBG-2 Team), Filip Helta (KTM SGR MTB Team), Karol Ostaszewski (JBG-2 Team), Paweł Bernas (JBG-2 Team) oraz Michał Topór (NS Bikes Trezado)

W związku z tym pozostały po dwa wolne miejsca w kategorii elity kobiet oraz elity mężczyzn. Miejsca zostaną rozdysponowane pomiędzy najlepszych zawodników w dwóch wyścigach kwalifikacyjnych: dzisiejszym Pucharze Polski w Jeleniej Górze oraz w Pucharze Polski w Wałbrzychu, który odbędzie się 28 maja. Kwalifikację uzyska dwóch zawodników oraz dwie zawodniczki z najniższą sumą miejsc z powyższych wyścigów. W wypadku równej sumy miejsc o kwalifikacji zadecyduje wyższa pozycja w rankingu UCI Cross-country z dnia 23.05.2023r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here