Brzózka Adrian i Aleksandra Andrzejewska wygrywają 3 edycje Pucharu Polski w Maratonie

0
Bike Atelier Jeleśnia

25 czerwca w Jeleśni odbyła się 3 edycja Pucharu Polski w Maratonie MTB. Organizatorem zawodów był cykl Bike Atelier Maraton. Kolarze od kategorii Elity po Masters, którzy posiadali licencje musieli zmierzyć się z dystansem Pro, który oferował 62km i ponad 2000 metrów przewyższenia. Trudność tej trasy nie opierała się jednak jedynie na długich, ciężkich podjazdach i zjazdach, swoje 3 grosze dorzucił deszcz, który padał bardzo obficie dzień przed rozpoczęciem rywalizacji. Na zboczach Hali Miziowej, Hali Malarka i wielu innych, pojawiły się bardzo głębokie kałuże, czasem dawały pozorny wygląd nie do ominięcia, wolnostojących stawów.

Bike Atelier Jeleśnia

Trasa rozpoczynała się w Jeleśni, przy Urzędzie Gminy, następnie prowadziła przez tereny Sopotni Małej, Janikówki, Żabnicy, Suchego Gronia, Pilska, Sopotni Wielkiej i kończyła się w miejscu startu. Przewyższenie było rozłożone w głównej mierze na 4 długich podjazdach, reszta wzniosu była zdobywana na krótszych ściankach, które pełniły rolę „przerywników” w zjeździe.

Bike Atelier Jeleśnia

W rywalizacji Elity mężczyzn zdominowali zawodnicy JBG-2. Adrian i Piotr Brzózka pewnie odjechali rywalom, sukcesywnie powiększali swoją przewagę nad goniącymi ich zawodnikami. Ostatecznie zwyciężył Adrian. Mariusz Kozak i Wojciech Halejak stoczyli walkę o 3 miejsce, tego dnia Kozak okazał się mocniejszy. Piąte i szóste miejsce w Elicie zajęli Benedykt Długosz i Mateusz Maleszka, którzy są także Orlikami. Z świetnej strony pokazali się zawodnicy Masters I, Cieślar Adam wygrał tą rywalizacje, a Sajdak Piotr był drugi. Rozdzieli oni Halejaka i pierwszych Orlików, meldując się na 5 i 6 pozycji Open. Trzeci w Masters I ukończył Stawowy Szymon. W Masters II najlepszy okazał się Maleszka Grzegorz, w Masters III Bednarczyk Dariusz. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Andrzejewska, druga była Marciniec Alicja, trzecia Broda Adrianna, czwarta Olga Półtorak, a piąta Żmuda Gabriela.

Bike Atelier Jeleśnia

Zdjęcia są własnością Bike Atelier Maraton, można je znaleźć tutaj

Za 2 tygodnie kolejna edycja Pucharu Polski w Maratonie MTB, także organizowana przez Bike Atelier Maraton, tym razem kolarze zawitają do Bielska. Link dla chętnych do zapisów można znaleźć tutaj. Warto pamiętać jednak, że jeśli zawodnik chce zapunktować w Pucharze Polski musi podać numer swojej licencji w procesie rejestracji. Informacje odnośnie następnej edycji można znaleźć tutaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here