Francuzi zwycięską ręką-Short Track w Leogang

0

Za nami już kolejna edycja Pucharu Świata w XCC. Tym razem zawodnicy zawitali do Leogang’u w Austrii. W czwartek pierwsze wyścigi w formie Short Track zaliczyli Orlicy, a dzisiaj mogliśmy oglądać wyścigi Elity.

Wyścigi U23

Zmagania Orliczek zdominowały Szwajcarki. Pierwsze i trzecie miejsce zajeły właśnie reprezentantki tego kraju, kolejno Ronja Blochlinger i Buri Noelle. Drugie miejsce zdobyła Pedersen Sofie. Reprezentantce Danii zabrakło do zwycięstwa 3 sekund. Warto podkreślić, że w wyścigu U23 kobiet brała udział Matylda Szczecińska. Polka wywalczyła 16 miejsce.

 1. Ronja Blochlinger
 2. Pedersen Sofie
 3. Buri Noelle

Orlicy musieli uznać wyższość Francuza Adrien’a Boichis. Zawodnik Trinity Racing Team pewnie odniósł zwycięstwo nad Amos’em Riley i Wiedmann’em Luke. Dla dwudziestolatka z Francji jest to drugie zwycięstwo w kategorii U23 w zawodach cyklu Pucharu Świata.

 1. Adrien Boichis
 2. Amos Riley
 3. Wiedmann Luke.

Wyścigi kategorii Elita

Podczas wyścigu kobiet, od początku rywalizacji wysuneła się najmocniejsza grupka w której karty rozdawała: Evie Richards, Pauline Ferrand Prevot i Puck Pieterse. Na czwartym okrążeniu, na najstromszym elemencie podjazdu zaatakowała młoda Holenderka. Na jej atak zareagowała  jedynie Francuzka, której udało się dospawać stratę na zjeździe. Niedługo po tym sama zdecydowała się na atak, objeła prowadzenie i nadała na tyle wysokie tempo, że Holenderka nie była w stanie go utrzymać. Pauline Ferrand Prevot pewnie odniosła zwycięstwo.

 1. Pauline Ferrand Prevot
 2. Puck Pieterse
 3. Evie Richards

Zmagania mężczyzn były bardzo wyrównane. Pomimo trudnej fizycznie trasy przez większość wyścigu kolarze jechali dużą grupą bardzo blisko siebie. Na pierwszym okrążeniu zaatakował Blums Martins, jednak już na następnym kółku został doścignięty. Dalej mogliśmy oglądać ataki Jordana Sarrou, Alana Hatherly, czy Luca Schwarzbauer. Stawka cały czas mocno się mieszała. Na przedostatnim okrążeniu bardzo mocno pociągnął Jens Schuermans. Jordan Sarrou doszedł Belga po czym sam ruszył do przodu. Przed zjazdem zdobył na tyle dużą przewagę, że bezpiecznie odniósł zwycięstwo. Jedyny Polak startujący w tym wyścigu-Bartłomiej Wawak przyjechał na 28 pozycji.

 1. Jordan Sarrou
 2. Luca Schwarzbauer
 3. Blums Martins

Wyniki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here