Mistrzostwa Polski 2023 w kolarstwie grawelowym Połczyn Zdrój

„Włosi mogą Nam pozazdrości!” Tymi słowami zakończył rekonesans trasy tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie grawelowym przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kolarskiego Pan Mirosław Winiarski.

0

Mistrzostwa Polski 2023 w kolarstwie grawelowym zostaną rozegrane w dniach 8-9 lipca 2023 roku zgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Kolarskiego i Międzynarodowej Unii Kolarskiej, a za organizacją krajowego czempionatu stoi Fundacja Promowania Sportu z Jarosławem Maryczem na czele. Podczas dwudniowej imprezy w Popielewie, gm. Połczyn -Zdrój rozegrane zostaną wyścigi dla Pań i Panów począwszy od kategorii Młodzik/Młodziczka ( wyścig o Puchar Prezesa PZKol), poprzez kategorie młodzieżowe, dla dorosłych kończąc, zarówno licencjonowanych jak i tych amatorsko uprawiających tą odmianę kolarstwa.
„Ze względu na charakterystykę wyścigów grawelowych tereny Pomorza Zachodniego predysponują ten region do przeprowadzenia takiej formy zawodów kolarskich. Mnogość dróg szutrowych, odcinków brukowanych, a także ukształtowanie terenu powodują, że wyznaczona trasa jest atrakcyjna dla uczestników. Krajobraz gminy Połczyn – Zdrój jest niezwykle urozmaicony, wysokie wzgórza morenowe porośnięte lasami oraz liczne jeziora tworzą piękno krajobrazu zwanego Szwajcarią Połczyńską. To tu znajduje się utworzony w 1987 r. rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior, będący najefektowniejszym pod względem widokowym fragmentem pojezierza! Przy wytyczeniu trasy, pracowała grupa osób, która wielokrotnie ją pokonywała na grawelu i udoskonalała każdy fragment trasy, tak aby ta finalna wersja faworyzowała uczestników startujących właśnie na rowerach grawelowych i zarazem aby pokazać uczestnikom prawdziwą nieskażoną piękność Naszego regionu. Jestem przekonany, że wyznaczymy swego rodzaju standard jeśli chodzi o przebieg trasy rangi Mistrzostw Polski w grawelu, a krajobraz i malownicze tereny spodobają się wszystkim uczestnikom Mistrzostw i zapadną im na długo w pamięci. W ostatnich tygodniach na trasie mistrzostw swoje treningi przeprowadzili utytułowani zawodnicy, tacy jak Andrzej Kaiser czy Mariusz Gil i miło mi było słyszeć, z ich ust, że znaleźliśmy szybką, trasę idealną pod kategorię grawel, która tak naprawdę dopiero się rozwija.”
– powiedział Prezes Fundacji Promowania Sportu Jarosław Marycz zapraszający wszystkich sympatyków jazdy na rowerze na Pomorze Zachodnie, czy to zarówno do udziału w mistrzostwach, czy tylko do kibicowania zawodnikom.

„Warto dodać, że na starcie imprezy na chwilę obecną już wiem, że pojawią się utytułowani
polscy zawodnicy, bo swój udział w mistrzostwach potwierdziła m.in. Maja Włoszczowska czy Michał Paluta. Patronat nad imprezą objął także legendarny Mistrz świata w kolarstwie – Lech Piasecki, którego miejmy nadzieję, również zobaczymy w trakcie imprezy” – zakończył Marycz.

Szczegółowe informacje o grawelowych Mistrzostwach Polski 2023 , przebieg trasy, regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia:
https://www.velobaltic.pl/gravel-mp2023

Warto dodać, iż zapisy do Mistrzostw Polski w kolarstwie grawelowym, są możliwe tylko do najbliższej niedzieli tj 25 czerwca 2023 roku do godz 23:59 a zapisać się możemy bezpośrednio na stronie wydarzenia:
https://b4sportonline.pl/velobaltic2023/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here