Zapowiedź 4 Etapu Milko Mazury MTB

0

Długi czerwcowy weekend to Milko Mazury MTB w Mikołajkach. Wyścig ,,W Krainie Sielawowego Króla” to jedna z obowiązkowych pozycji w mazurskim cyklu.

W niedzielę, 11 czerwca Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum Mikołajek na Placu Wolności. Na trasie piękne, mazurskie szutry i kręte dukty leśne przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskiego i Bełdany.

Jak zwykle zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse. Na pierwszy start polecamy FUN – 17 kilometrową wycieczkę po pięknych terenach Nadleśnictwa Maskulińskiego. Hobby wyniesie 24,5 km i 320 metrów różnicy wzniesień, natomiast EXPERT i  PRO to już wyprawa dla bardziej doświadczonych kolarzy. Krótszy z tych dystansów wyniesie 47,5 km km przy 635 m przewyższeń, a królewski – PRO odpowiednio 70,5 km i 950 metrów. Na najdłuższym z dystansów rozegrany zostanie także drugi w tym sezonie Gravel Race.

Młodzi kolarze będą mogli wziąć udział w wyścigach Łaciate Junior – Liga Szkółek Kolarskich a najmłodsi w  Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w nich jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigów.

Szczegółowy program wyścigów:

 

10:00 – start wyścigu PRO

10:10 – start wyścigu EXPERT

10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – start wyścigu E-Bike Race

12:30 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

 

13:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing

14:00 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

 

14:00 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN

15:00 – start wyścigu Żak/Żaczka

 

15:30 – Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Żak/Żaczka

15:40 – start wyścigu Wentylki

15:41 – start wyścigu Bystrzaki

16:10 – start wyścigu Skrzaty

 

16:30– Dekoracja kategorii Wentylki/Bystrzaki/Skrzaty

 

Rejestracja w biurze zawodów lub online https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

Szczegóły w komunikacie startowym https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/100 i regulaminie https://www.mazurymtb.pl/p/regulamin

 

W samych Mikołajkach i najbliższej okolicy jest szereg miejsc, które warto odwiedzić rowerem. Szlaki pieszo-rowerowe wiodą poprzez Puszczę Piską i liczne rezerwaty przyrody. Podczas wycieczek towarzyszą rowerzystom piękne krajobrazy. Trasy wiodą bowiem wzdłuż brzegów jezior, po pięknych i różnorodnych lasach. Dla tych widoków warto zaplanować na dłużej pobyt w Mikołajkach i pokonać Mazurską Pętlę Rowerową. To 300 km trasa, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida. Zapraszamy!

 

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 4 – Mikołajki  – W Krainie Sielawowego Króla organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury Kłobuk oraz Urzędem Miasta Mikołajki

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.

Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch

Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand, Melvit

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

 

Autor: Natalia Wrzosek

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here