Świetne wyniki Polaków! Maksymilian Matyasik 5 w Europie, Maria Ambrożkiewicz 13!

0
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1196194784618564&set=a.665664271004954

Słoweński Maribor gości najlepszych młodych sportowców z całego kontynentu. XVII Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to impreza sportowa gdzie nastoletni zawodnicy rywalizują w dyscyplinach olimpijskich, w przypadku kolarstwa górskie to właśnie XCO należy do tej odmiany.

W wyścigu Cross Country Olympic świetnie spisali się nasi zawodnicy. Selekcjonerka kadry na te imprezę wybrała dwóch obecnych Mistrzów Polski w kategorii junior młodszy- Maksymiliana Matyasika i Marię Ambrożkiewicz.

Maria Ambrożkiewicz pokazała się z bardzo dobrej strony zajmując 13 miejsce. Najniższy stopień podium wywalczyła zawodniczka gospodarzy Marusa Tereza Serkezi, drugie miejsce zaś należało do Lise Revol z Francji, która straciła nieco ponad 10 sekund do Szwajcarki Anja Grossmann.

Pełne wyniki

Na wielkie uznanie zasługuje piękna jazda Maksa Matyasika. Kolarz z Jordanowa na pierwszych rundach nawiązał walkę o podium tracąc bardzo niewiele do top3. Niestety na następnych rundach kolarze z absolutnej czołówki delikatnie odjechali, ale wciąż zajęte miejsce przez Maksa napawa optymizmem, ponieważ zajął on świetne 5 miejsce!! Wyścig ten wygrał Czech Krystof Bazant, drugi na mecie przyjechał Niemiec Elias Hueckmann, a trzeci Valentin Hofer z Austrii.

Pełne wyniki

Gratulujemy zawodnikom, rodzicom i trenerom pięknych rezultatów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here