Kieł dla Każdego!

0
https://www.google.com/search?q=singletrack+kie%C5%82&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwie04uXh7uAAxXPgP0HHdXRA1oQ0pQJegQICBAB&biw=1536&bih=739&dpr=1.25#imgrc=3FShV6FDqd50nM

31 marca 2023 w Kielcach na Górze Pierścienica w pobliżu stoku narciarskiego została oddana do użytku oficjalna trasa zjazdowa „KIEŁ” o charakterze single track – natural flow trail.

Jest to jedna z pierwszych tego typu inwestycji miasta Kielce na rzecz zwiększenia rowerowej atrakcyjności tego obszaru i regionu. Co ciekawe – kolejne zapowiadane są w najbliższych latach. Plan zakłada powstanie całej sieci ścieżek trail / enduro, firmowanych herbem miasta Kielce, o różnych stopniach trudności, charakterze i długościach, w tym adaptowaniu już istniejących. Warto wspomnieć, że wykonanie tej trasy przypadło ekipie PM Bike Experts, znanej choćby ze ścieżek w Rząśniku.

A co oferuje nam Kieł? Prawie kilometrowy zjazd o różnym nachyleniu z przeszkodami naturalnymi typu korzenie, kamienie, błoto oraz sztucznymi takimi jak double, dropy, rockgardeny, bandy czy ziemne stoliki. Dodatkowo do najtrudniejszej sekcji jest poprowadzony B-line. Jednak pomimo tylu elementów nawet dla mniej zaawansowanych kolarzy MTB Kieł jest wciąż do przejechania i daje flow! Tutaj bowiem poziom trudności rośnie wraz z prędkością. Dlatego też ta trasa stanowi idealną opcję na szlifowanie umiejętności technicznych dla każdego. Szczerze polecam jako obowiązkowy punkt programu przy treningowym „wypadzie na Telegraf i Pierścienicę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here