Coraz bliżej końca, ruszyła kolejna runda Pucharu Świata XC.

0
https://ucimtbworldseries.com/news/snowshoe-serves-up-spectacular-short-track-action

Ostatni weekend września zwiastuje bliski koniec sezonu MTB 2023, co dobitnie dowodzi obecnie odbywający się przedostatni Pucharu Świata XC w Snowshoe. W piątkowe popołudnie zawodnicy stanęli na starcie wyścigu Short Track. Jak przypada na jedne z ostatnich wyścigów Pucharu Świata stawka była, jest i będzie wysoka, w grę wchodzi przecież nie tylko zwycięstwo w ostatnich, najważniejszych, międzynarodowych wyścigach sezonu letniego, ale także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, która w poszczególnych kategoriach jest mniej lub bardziej ustawiona poprzez poprzednie edycję.

Nasze podsumowanie wyścigów XCC rozpocznę od zmagań Elity Kobiet. Od startu niezwykle mocno jechała Francuzka Loanna Lecomte, zawodniczka „Canyon’u” wzięła na swoje barki ciężar prowadzenie wyścigu i przez znaczną jego część nadawała tempo z przodu wyścigu. Taka sytuacja nie utrzymała się jednak do samej mety. Evie Richards przeprowadziła przepotężny atak, który pozwolił Brytyjce odjechać każdej rywalce. W nieudaną pogoń za uciekającym zwycięstwem wyruszyła Puck Pieterse, której pomimo tego, że nie udało się dogonić Richards to zdobyła pewne, drugie miejsce. Jedną lokatę niższej pojawiła się na mecie Rebecca Henderson. Czwarte miejsce należało do Alessandry Keller, a piąte do Loanny Lecomte.

Pełne wyniki

Wśród młodszych zawodniczek, U23 Kobiet, jak zwykle Szwajcarki rozdawały karty, ostatecznie aż 3 reprezentantki tego kraju znalazły się w TOP7, z czego aż dwie w pierwszej trójce. Piąte miejsce padło łupem gospodarzy, podobnie jak szóste, miejsce te zostały zdobyte przez kolejno Madigan Munro i Sofie Waite. Na metę czwarta przyjechała Francuzka Noemie Garnier, przechodząc zaś do podium trzecia była Noelle Buri, druga Samara Maxwell z Australii, a zwyciężyła Ronja Blochlinger. 24 miejsce zajęła Matylda Szczecińska.

Pełne wyniki

Gospodarze nie musieli czekać długo na swoje zwycięstwo, Orlicy z Stanów Zjednoczonych pojechali świetne wyścigi. Pierwsze miejsce i w sumie 3 zawodników w TOP8 nie zdarza się wszystkim zawodnikom  z każdego kraju. Za to delikatnie gorszy wynik(z powodu kapcia) uzyskał liderem klasyfikacji XCC Adrien Boichis, który ukończył wyścig na 11 miejscu. Pomimo tego to właśnie fruwający w tym sezonie Francuz zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji punktowej XCC. Trzecie miejsce wczoraj zajął Luca Martin, a drugie Carter Woods. Wyżej wspomniane zwycięstwo należy do zawodnika gospodarzy Riley Amos’a.

Pełne wyniki

Wyścig Elity Mężczyzn był bardzo ciasny i wyrównany. Pierwszych 5 zawodników dzieliło 10 sekund, a o wygranej zadecydowały 2 sekundy. Jak zwykle Luca Schwarzbauer rozpoczął zmagania niezwykle mocno. Chciał on objąć prowadzenie i nadawać tempo czołówce, możliwe, że liczył na to, że jeśli będzie jechał wystarczająco szybko to nikt nie będzie próbował zmienić jego pozycji lidera. Tak się jednak nie stało. Zza pleców Niemca wyskakiwali  kolarze, którzy próbowali swoich szans w dłuższym, samotnym ataku. Osobą, która najbardziej uprzykrzała się Luce był Victor Koretzky, który próbował kilka razy zaatakować. Schwarzbauer postanowił znacząco przyspieszyć i zgubić Francuzów(z przodu jechał także Sarrou), to jednak nie do końca udało się. Koretzky i Sarrou dalej jechali tuż za nim. Wkrótce grupa prowadząca zwiększyła się o jeszcze kilku kolarzy. Delikatnie większy skład czołówki nie istniał zbyt długo, ponieważ meta była coraz bliżej. W końcówce doszło do kluczowych ataków, z których zwycięsko wyszli Francuzi. Pierwsze miejsce zajął Victor Koretzky, drugie Jordan Sarrou, a trzecie Luca Schwarzbauer. Jedyny Polak startujący w tym wyścigu, Bartłomiej Wawak zajął 30 miejsce.

Pełne wyniki

Gratujemy Matyldzie Szczecińskiej, Bartłomiejowi Wawakowi i życzymy powodzenia podczas wyścigów XCO.

Link do użytego zdjęcia https://ucimtbworldseries.com/news/snowshoe-serves-up-spectacular-short-track-action

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here