Dalszy ciąg zwycięstw Krzysztofa Łukasika. Podsumowanie ostatniej edycji Pucharu Polski MTB XCO.

0
https://www.facebook.com/photo/?fbid=633265225615962&set=a.396525139289973

Link do zdjęcia

Sezon nieuchronnie zbliża się do końca. Tydzień temu w Wiśle zostały rozdane koszulki i medale Mistrzów Polski XCM, dzisiaj Jastrzębie Zdrój była areną zmagań ostatniej w tym roku edycji Pucharu Polski XCO. Na nowej, odświeżonej rundzie zmagali się zawodnicy starszych kategorii wiekowych, takich jak Junior, czy Elita. Jutro swoje wyścigi będą mieli młodsi zawodnicy.

Dzisiejsze zmagania licencjonowanych zawodników rozpoczęli Juniorzy Młodsi. Lekko poniżej godzinny wyścig wygrał Maks Matyasik. Niecałą minutę później na mecie zameldował się Piotr Hankus. Trzecie miejsce zajął Gruca Michał, który przyjechał kilkanaście sekund przed kolegą klubowym Antonim Mrowińskim. Mistrz Polski Juniorów Młodszych pokonywał rundy w okolicach 11 minut, co jest delikatnie krótszym niż zwykle czasem do czego przyzwyczaiło nas XC. Możliwe, że słoneczne warunki i nowa runda sprzyjała szybszej jeździe.

Pełne Wyniki

Następny blok startowy miał miejsce o 11:15, kiedy to kobiety kategorii: Juniorki Młodsze, Juniorki, Elita; stanęły na starcie. Wśród seniorskiej grupie wiekowej najlepsza okazała się Klaudia Czabok, która musiała stoczyć wymagającą walkę z Wojtyłą Gabrielą, która przyjechała około 20 sekund za zawodniczką Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trzecie miejsce zajęła koleżanka klubowa zwyciężczyni, Antonia Białek. Najlepszą orliczką dzisiejszego wyścigu XCO była Kinga Żur, która wyprzedziła Joannę Głowacką i Janowicz Gabrielę. Wśród Juniorek najszybciej wszystkie swoje rundy ukończyła Alicja Matuła, drugie miejsce zajęła Laura Choma, a trzecie Gromada Tatiana. Wyścig Juniorek Młodszych wygrała Maria Ambrożkiewicz, która wyprzedziła Poroś Karolinę i Nikolę Gliniecką.

Pełne Wyniki

O godzinie 13 na trasę wyruszyli zawodnicy kategorii Elity Mężczyzn i Juniorzy. Seniorski wyścig zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ na starcie stanęli zarówno Krzysztof Łukasik, który w tym sezonie zgarniał wszystko w kraju i Bartłomiej Wawak, który od lat odnosi najlepsze wyniki Polaków podczas Pucharów Świata. Nie wiem co stało się z Bartkiem, ale na pomiarach czasu od początku wyścigu zamykał zmagania. Nie znam powodu przez który wystąpiła ta sytuacja, można wysunąć jednak podejrzenia defektu lub kraksy. W poźniejszym etapie wyścigu nadrobił wiele pozycji i ukończył zmagania na 9 pozycji. 3 miejsce zajął Filip Helta, kilka sekund przed nim przyjechał Karol Ostaszewski, a zwyciężył Krzysztof Łukasik z przewagą ponad 2 minutową. Najlepszym Orlikiem był zaś Piotr Śliwinki, drugi był WEINBERG Peat, a trzeci Czabok Konrad. Wśród Juniorów najszybszy dzisiaj był Brajan Świder. Drugie, trzecie i czwarte miejsca zajęli zawodnicy z zagranicy, kolejno: VAŠUT David, VRANÁK Lukáš i NAJSER Karel. Drugi z Polaków przyjechał Konrad Jeżowski, a trzeci Filip Surdyk.

Pełne Wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here