Finałowa edycja Mazovia MTB Marathon już w tą niedziele.

0

PA, PA W PIASECZNIE

Lekko nie będzie. Nie tylko dlatego, że w sercu ciężko będzie żegnać się z Mazovią. Ale przede wszystkim dlatego, że ostatni w 19. sezonie maraton zapowiada się jako nielekka przeprawa przez lasy, single i sekcje XC. Otuchą jest rower MTB o wartości 4000 złotych, który będzie można wygrać.

 

Od kilku dni w piaseczyńskich lasach dostrzec można przemykającą to tu, to tam sylwetkę rowerzysty. Bystre oko zdoła dostrzec na kolarskich getrach dużą czerwoną literę M, a ktoś, kto zna się na kolarstwie, gwizdnie cichutko z podziwu dla nienagannej pozycji na rowerze. Trudno się dziwić zachwytowi, wszak single tracki w lasach Piaseczna intensywnie eksploruje kolarski mistrz Polski, Cezary Zamana. Szykuje się on właśnie do finałowej odsłony swojego flagowego cyklu, Mazovii. Ostatni maraton w sezonie odbędzie się w niedzielę 8 października. Wszystko musi być dopięte na ostatni szczegół, wszystko musi być tu idealnie przygotowane na przyjęcie peletonu zawodniczek i zawodników.

„Powtarzalność i przewidywalność pozostawmy sobie na trenażery, na które wskoczymy pewnie już niedługo, podczas zimowej rowerowej sjesty. Póki jednak trwa Mazovia, póty muszą być emocje, niespodzianki, wyzwania. Dlatego i trasa w Piasecznie będzie dla wielu niemałym szokiem. Dużo czasu poświęciłem na to, aby mocno ją zmodyfikować, wzbogacić, uatrakcyjnić. Stąd trzeba się przygotować na wyborną w smaku przeplatankę MTB oraz sekcji XC” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Oprócz walorów czysto sportowych zachętą do udziału w Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest szansa na wygranie roweru SM STORM Bike o wartości 4 000 złotych. Sprzęt, prosto z fabryki polskiego producenta, powędruje do tej osoby, która okaże się bezkonkurencyjna w kultowej podwórkowej grze – grze w kapsle. To gra na tyle prosta w zasadach i łatwa do opanowania, że swoich szans spróbować w niej może każdy. W szranki o rower stanąć mogą wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów – nie są wymagane żadne wcześniejsze zapisy.

Na miejskim stadionie w Piasecznie powinny też zameldować się rodziny. To z myślą o nich odbędą się tam darmowe zawody rowerowe z Rybką MiniMini. Na młodych zawodników do szóstego roku życia czekać będzie postać świetnie znana z telewizyjnych dobranocek.

Partnerem maratonu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zapisy na zawody już trwają. Swój udział można zgłosić tutaj (https://mazoviamtb.pl/piaseczno-2023/). Na stronie dostępne są też wszystkie informacje dotyczące tras i dystansów.

 

 

 

PROGRAM ZAWODÓW PIASECZNO MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 8 października

biuro zawodów: stadion miejski przy ulicy 1 Maja 16

 

 • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty:

 • 30 – start dystansu Hobby
 • 30 – start dystansów Fit i Pro
 • 11:45- zawody MiniMini

 

Dekoracje:

 • 30 – dekoracja etapowa dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
 • 12:45- wręczenie Finisherów 2022 na dystansie Hobby i medali pamiątkowych za 7 startów
 • 13:00- dekoracja generalna na dystansie Hobby
 • 13:30 – dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
 • 14:30- dekoracja etapowa na dystansie Pro
 • 15:00- wręczenie Finisherów 2022 z dystansów Fit i Pro i medali za 7 startów
 • 15:30- dekoracja generalna cyklu na dystansie Fit
 • 16:00- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej Rodzinnej
 • 16:30- dekoracja generalne dystansu Pro
 • 17:00- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej*podane godziny są godzinami orientacyjnymi

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here