Red Bull Rampage już dziś wieczorem !

0

 

Ostatnia edycja Pucharu Świata MTB XCO właśnie dobiegła końca, przed kolarzami długi okres wypoczynku i regeneracji po ciężkim, trwającym wiele miesięcy sezonie, lub jak kto woli początek sezonu przełajowego, do którego już tak niewiele. W czasie tego, krótkiego odstępu czasowego pomiędzy końcem jednego sezonu, a początkiem drugiego. Co roku ma miejsce bardzo ciekawe wydarzenie, z dyscypliny zupełnie innej od klasycznych wyścigów kolarstwa szosowego, górskiego, czy przełajowego będąc tym samym totalną odskocznią, na którą w ramach czysto rozrywkowych ,,warto rzucić okiem,” gdyż poziom samego widowiska jest wręcz nieporównywalnie większy do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

A mowa tu o Red Bull Rampage. Freeride-owych zawodach, na terenie Parku Narodowego Zion w Virgin w Stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Same zawody sięgają 2001 roku, gdyż właśnie wtedy grupa smiałków, głównie ze Stanów Zjednoczonych skrzyknęła się aby zrobić zawody zjazdowe, po trasach w całości wykopanych przez człowieka, gdzie wyznacznikami nie będzie czas końcowy, prędkość, a styl i  technika . Tradycja ma się dobrze po dziś dzień i co roku nie brakuję odważnych, aby wykonywać niesamowite sztuczki z ogromnych skoczni, gapów, dropów, gdzie nawet mały błąd i chwila zwątpienia we własne umiejętności może grozić kalectwem a nawet śmiercią !

Jednym z takich odważnych jest nasz rodak Szymon Godziek, który startuję w serii od kilku lat, mogąc się pochwalić 2 miejscem w zeszłym roku czy nagrodą publiczności za najlepszy przejazd sprzed dwóch lat. Konkurencja jest spora dlatego zachęcam do trzymania kciuków za naszego zawodnika, tak aby w tym roku osiągnął swoje upragnione zwycięstwo.

Link do transmisji:  https://www.redbull.com/pl-pl/live/red-bull-rampage-2023

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here