Świetne występy Polaków w Grecji. UCI Greek MTB Series

0

Co prawda sezon letni jest już praktycznie zakończony i większość zawodników albo już jest w fazie roztrenowania albo przygotowuje się do wyścigów przełajowych, to jednak wyraźna część kolarzy(szczególnie z grupy wiekowej Elita) próbuje swoich sił w ostatnich wyścigach UCI XCO tego sezonu. Przykładem tego są wyścigi w Grecji, które organizowane były w ramach serii Greek MTB Series.

Zawodnicy z czołówki świata XCO postanowili zjechać się do krainy starożytnych myślicieli i zdobyć punkty UCI. Nas, Polaków może bardzo cieszyć jazda naszych reprezentantów, którzy spisali się na medal. W środę pechowy Krzysztof Łukasik nie ukończył wyścigu, za to Piotr Brzózka przyjechał na 17 miejscu. Jeszcze bardziej może zadowalać pozycja Pauli Goryckiej, ponieważ skończyła zmagania jako 3.  W czwartek było jeszcze lepiej. Paula przyjechała na wciąż świetnym 4 miejscu, ale Krzysztof Łukasik zajął już 2 miejsce. Jego kolega klubowy Piotr Brzózka ukończył wyścig 16. W niedzielę odbył się kolejny wyścig, który także wyszedł polskim zawodnikom świetnie. Krzysztof Łukasik zajął 3 miejsce, podobnie Paula Gorycka znowu stanęła na najniższym stopniu podium.

Nie tylko ilość zebranych punktów napawa polskiego kibica optymizmem, ale także te bardzo wysokie miejsca w tak doborowej stawce. Przykładowo kiedy w niedzielę Krzysztof zajął 3 miejsce, tuż za nim przyjechał Maxime Marotte, drugi był Flippo Colombo, a wygrał Blevins. Nazwiska mówią same za siebie…

Gratulujemy świetnej postawy i wyników!

Fot.https://www.facebook.com/photo?fbid=636139591998044&set=pcb.882045073542336

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here