Bartek Wawak, Matylda Szczecińska znów bez drużyny.

0

Kilka dni temu drużyna KTM Factory Team w swoich mediach społecznościowych poinformowała o końcu współpracy z Bartłomiejem Wawakiem i Austriaczką Coriną Druml. Sytuacja zaczyna przypominać tą sprzed roku gdzie po trzy letniej przygodzie z drużyną Kross Racing Team zawodnik został zmuszony do szukania nowej drużyny, albo jak poinformował w swoich Social Mediach, odwieszeniu roweru na hak.

Nie inaczej ma się sytuacja Matyldy Szczecińskiej, gdzie po ostatnim Pucharze Świata w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne drużyna samej zawodniczki jak i jej Szefa Kornela Osickiego poinformowała o końcu swojej działalności z bieżącym rokiem.

Sytuacja jest dość niespodziewana dla obydwojga zawodników, gdyż jeszcze pod koniec tego sezonu w wywiadach wypowiadali się raczej w pozytywnych tonach, jakby nic nie wskazywało na zmianę sytuacji. Aktualnie nie wiadomo co było dokładną przyczyną zakończenia współpracy z Bartłomiejem Wawakiem i końcem działalności drużyny Matyldy Szczecińskiej i Kornela Osickiego, jednak jak można się domyślać, taki stan rzeczy może być spowodowany między innymi, wykupieniem praw transmisyjnych Pucharu Świata przez Warner Bros Discovery-Telewizję (Eurosport), co przełożyło się w znacznym stopniu na wyższe opłaty startowe, padok-owe, rejestracyjne, przez co mniejsze drużyny mają znacznie trudniej o pozyskiwanie jakichkolwiek sponsorów, funduszy na cały sezon, co może się przekładać na znanym wszystkim ,,cięciem kosztów” albo zamknięciem całej działalności.

Trudno jest powiedzieć jak dalej rozwinie się cała ta sytuacja, niemniej jednak o dalszym obrocie spraw, będziemy z pewnością informować, a samym zawodnikom życzymy powodzenia i pomyślności w tym niełatwym dla nich momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here