To już dzisiaj. Mistrzostwa Europy CX.

0
https://www.facebook.com/photo?fbid=866872658109120&set=a.246943786768680

Dzisiaj, czyli 5 listopada odbywają się Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Najlepsi specjaliści od jazdy po błocie na wąskich oponach rywalizować będą na trasie w Pontchâteau, w Francji.

Pomimo braku kilku gwiazd światowego kolarstwa zapowiada się niezwykle emocjonujące ściganie. Kilka bardzo ważnych wyścigów przełajowych miało już miejsce, możemy więc spekulować, że o tytuł Mistrza Europy w Elicie Mężczyzn mogą powalczyć tacy zawodnicy jak: Cameron Mason, Thibau Nys, Eli Iserbyt, Micheal Vanthourenhou i in.; a w Elicie Kobiet: Puck Pieterse, Fem Van Empel, Ceylin del Carmen Alvarado i in. .

Niestety nie będziemy mogli oglądać żadnego Polaka podczas dzisiejszych zmagań, ponieważ ani jeden zawodnik z Polski nie znajduję się na liście startowej. Wielka szkoda, ponieważ posiadamy coraz więcej dobrych zawodników w tej konkurencji i nasi kolarze zajmują wysokie miejsca na miedzynarodowych wyścigach UCI.

 

Rundę tegorocznych Mistrzostw Europy można zobaczyć na YouTube, przykładowo na kanale Cameron Mason’a :

Trasa z zasady jest szybka, nie posiada wiele miejsc gdzie zejście z roweru lub mocne hamowanie byłoby konieczne. Zakręty są na tyle szerokie i „łagodne”, że zawodnicy powinni być w stanie utrzymać wciąż dużą część prędkości. Największymi „spowalniaczami” trasy są schody, których można trochę znaleźć. Niektóre jednak z nich nie wymagają schodzenia z roweru i po odpowiednim wskakiwaniu na nie można stabilnie pokonać tą przeszkodę pozostając na rowerze. Dużą różnice może stworzyć pogoda, która łąkowe podłoże zamieni w błoto. Jeśli tak się wydarzy to runda zdecydowanie stanie się wolniejsza.

Harmonogram:

9:00 Junior Kobiety

10:00 Junior Mężczyźni

11:00 Kobiety U23

12:50 Mężczyźni U23

14:00 Kobiety Elita

15:10 Mężczyźni Elita

Gdzie oglądać:

Wyścigi na żywo a także ich powtórki można obejrzeć na GCN lub Player. Jeśli jednak nie posiadamy dostępu do tych platform to transmisję live można oglądnąć na TVP Sport. Tam jednak nie można uświadczyć wszystkich kategorii wiekowych, a jedynie zobaczycie tam Elitę Mężczyzn i Kobiet. Komentarzu udzieli Cezary Zamana. Widzowie Eurosportu zobaczą na żywo jedynie Elitę Mężczyzn, a wyścig Elity Kobiet wraz z Elitą Mężczyzn będą mogli obejrzeć w ramach powtórek, które mają być transmitowane od 17 do 19. Komentarzu dla polskiej wersji Eurosportu udzieli Karol Dziambor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here