Wiosenne nowości. Bike Maraton 2024 rusza w kwietniu, zapisy ruszają już

0
Bike Maraton

Informacja prasowa

Kalendarz dziewięciu wyścigów tegorocznego Bike Maratonu jest już znany, ale mamy w nim jedną drobną zmianę – Bike Maraton w Złotoryi odbędzie się 9 czerwca (niedziela), a nie w sobotę – jak pierwotnie planowano. Tego dnia bowiem czeka nas ściganie na szosie, czyli Złota Wstęga Kaczawy – jeden z Szosowych Klasyków zaliczanych do cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.

W kalendarzu jeszcze zima, choć za oknem już raczej wiosna, a wraz z nią coraz większa niecierpliwość przed inauguracją największego polskiego cyklu maratonów MTB! Czas zrobić zatem krok, który nas do tegorocznej zabawy znacznie przybliży!

Właśnie rozpoczęła się rejestracja zawodniczek i zawodników do Bike Maratonu 2024:

Na starcie zapisów do tegorocznego Bike Maratonu ważne wydają się dwie rzeczy: to że można już planować tegoroczne starty i to że zaczynamy w Miękini 13 kwietnia!

Wśród tegorocznych nowości mamy klasyfikację e-bike rozszerzoną na dystanse CLASSIC i FUN. Najdłuższym dystansem cyklu pozostaje MEGA, który zgodnie z założeniami może liczyć maksymalnie ok. 65 km. Znając lokalizacje i jakość tras Bike Maratonu śmiało można założyć, że dystans MEGA będzie w większości przypadków pełnoprawnym, wartościowym i wymagającym maratonem MTB, mimo że jakiś czas temu zniknął z tras dystans GIGA. Łatwy FUN będzie miał do 20 km, a CLASSIC powinien się mieścić w przedziale 25 – 35 km.

Pozostają oczywiście dotychczasowe klasyfikacje i kategorie wiekowe, ale nowym pomysłem jest rywalizacja kolarskich par. Dwuosobowe mieszane zespoły będą się ścigały na dystansach FUN, CLASSIC i MEGA. Dodatkowo mamy też kategorię par e-bike na dystansie CLASSIC.

Wśród klasyfikacji drużynowych pozostaje klasyfikcja open, klasyfikacja sportowa, młodzieżowe i rywalizacja kolarskich muszkieterów, w której punktują wszyscy członkowie danego teamu.

Do klasyfikacji generalnej zaliczamy rezultaty z pięciu najlepszych startów (ukończyć trzeba minimum cztery maratony).

Bike Maraton

Jeśli chodzi o opłaty startowe, to mamy podwyżkę, ale minimalną. Do 10 dni przed każdym startem zapłacimy 139 PLN (młodzież 79 PLN), do każdej środy przed startem 149 PLN (89 PLN), a potem 169 PLN (119 PLN).

Organizatorzy utrzymują oczywiście promocyjne pakiety kilku wybranych startów: zestaw trzech startów kosztuje 389 PLN, pięciu 619 PLN, a wszystkich dziewięciu 1079 PLN. Zawodnicy do 16. roku życia również tutaj traktowani są ulgowo (209, 319 i 599 PLN).

W 2024 roku pojedziemy w Miękini, Jeleniej Górze, Polanicy-Zdroju, w Gminie Złotoryja, w Bielawie, Obiszowie, Szklarskiej Porębie, Bardzie i Świeradowie-Zdroju.

Do tego sztab Macieja Grabka dorzuca w tym sezonie gravelową eliminację Mistrzostw Świata i UCI Gravel World Series, etapówkę Bike Adventure, Uphill Race Śnieżka, Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, Szosowe Klasyki jadące w cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk oraz trochę biegania ulicznego i górskiego.

Regulamin Bike Maratonu 2024: https://bikemaraton.com.pl/wp-content/uploads/2024/02/Regulamin-Bike-Maraton-sezon-2024.docx.pdf

Więcej informacji: https://bikemaraton.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here