Zapowiedź Przełajowych Mistrzostw Świata !

0

Już dziś wyścigiem sztafet mieszanych rozpoczęły się Przełajowe Mistrzostwa Świata. Weekend ten, to również ostateczne zwieńczenie długiej, jesienno-zimowej kampanii, której jak co roku nagrodą główną jest tęczowa koszulka i złoty medal. Miejscem tegorocznej rywalizacji, jest dobrze znana wszystkim fanom kolarstwa przełajowego, trasa w czeskim Taborze.

https://www.youtube.com/watch?v=L57FU4Ost54&ab_channel=UCI

Ze względu na lokalizację zawodów nie zabraknie też polskich kibiców, czego dowodem może być powyższe zdjęcie. A wszystkim niezdecydowanym lub mającym blisko zachęcamy do przyjechania i kibicowania polskim reprezentantom !

Runda jest kręta, pofałdowana, o czym świadczyć może wykres przewyższeń na jednym okrążeniu. Jej znaczna część przebiega, przez trawiaste odcinki, które ze względu na ostatnie opady deszczu zmieniły się w błotne pobojowisko. Reszta trasy to klasyczne przeszkody do przeskakiwania, kultowe już schody, czy błotnisty zjazd, który ze względu na warunki pogodowe, będzie jeszcze trudniejszy !

https://www.youtube.com/watch?v=BaxX786wBf0&ab_channel=PuckPieterse

https://www.youtube.com/watch?v=L57FU4Ost54&ab_channel=UCI

Dziś odbył się wyścig Sztafet, w którym to Polska reprezentacja, w dość okrojonym składzie złożonym z: Marka Konwy, Szymona Pomiana, Antoniny Białek, Malwiny Mul, Alicji Matuły, Kacpra Doppke zajęła 9 Miejsce !

Sobota

  • 11.00 Wyścig Juniorek (Alicja Matuła)- Eurosport 2, player.pl
  • 12.30 Wyścig Orlików U-23, Mężczyzn (Szymon Pomian)- Eurosport 2, player.pl

Niedziela

  • 11.00 Wyścig Juniorów (Kacper Doppke) – Eurosport 2, player.pl
  • 12.30 Wyścig Orliczek U-23, (Malwina Mul)- Eurosport 2,  player.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here