Bike Maraton 2024. Czas na nowości. Start 13 kwietnia

0

Informacja prasowa

Już tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od inauguracji Bike Maratonu 2024. Pierwsza edycja cyklu zaplanowana jest na 13 kwietnia i odbędzie się w Miękini, która wciąż dzierży palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o historyczny rekord frekwencji na polskich maratonach. Bike Maraton w Miękini rozgrywany w 2016 roku zgromadził na starcie ponad 2000 osób. Miękinia nadal przyciąga sporo zawodniczek i zawodników, należąc do największych i najbardziej ulubionych etapów cyklu, bez względu na to dokąd organizatorzy zapraszają w kolejnych tygodniach i miesiącach trwania rywalizacji.

Zapisy do udziału w cyklu Bike Maraton 2024 już trwają, a Miękinia jest w kalendarzu pierwsza – nie ma się więc co dziwić, że zainteresowanie rozpoczęciem sezonu wciąż rośnie.

Tradycyjnie można było w tym roku rezerwować zeszłoroczne lub po prostu ulubione numery startowe, a po wyczerpaniu tej puli dostępna jest wciąż kolejna – do 11 marca można wybrać numer spośród tych, które jeszcze do wyboru pozostały. Jeśli ktoś nie wybierze numeru, to system przydzieli mu losowo pierwszy wolny numer startowy.

Zawsze warto też skorzystać z promocyjnych pakietów kilku startów – tu do wyboru mamy trzy lub pięć maratonów, lub pakietu wszystkich dziewięciu edycji.

Tegoroczną nowością jest natomiast możliwość personalizacji numeru startowego. Można więc wystartować ze swoim imieniem, ksywką lub dowolnym napisem, który nie przekroczy dziesięciu znaków (oczywiście z wyłączeniem haseł reklamowych, komercyjnych i obraźliwych).

Od 25 marca rusza operacja wysyłki numerów startowych tym, którzy taką usługę wybrali w swoim panelu zawodnika.

To bardzo wygodna opcja – biorąc pod uwagę spodziewaną frekwencję w Miękini i kolejki do biura zawodów. Można więc uniknąć przestartowych nerwów i zaoszczędzić sporo czasu.

Bike Maraton 2024 to również sezon pod znakiem „e-bike”. Dla użytkowników tych rowerów przewidziano dodatkowe kategorie i klasyfikacje. „Elektryki” pojadą więc osobno w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn na dystansach FUN i CLASSIC. To nie koniec, bo zaplanowana na ten sezon klasyfikacja par mieszanych również bierze pod uwagę uczestników chcących się ścigać na rowerach elektrycznych, więc duety e-bike będą mogły wystartować na dystansie CLASSIC.

A skoro już o parach mowa, to zupełną nowością w regulaminie Bike Maratonu jest właśnie klasyfikacja „mixów”, czyli dwuosobowych zespołów złożonych z zawodniczki i zawodnika.

Duety MTB będą mogły powalczyć na trasach wszystkich trzech dystansów – FUN, CLASSIC i MEGA.

Więcej o BM 2024 na https://bikemaraton.com.pl/

Rejestracja zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here