Podsumowanie Cape Epic 2024

0

Nadszedł czas na podsumowanie najtrudniejszego wyścigu etapowego MTB na świecie, mowa oczywiście o ABSA Cape Epic określanego, również mianem Tour de France kolarstwa górskiego !

Osiem dni, prawie 1400 zawodników na starcie, 617 kilometrów i 16 500 metrów w pionie to jedne z wielu przeszkód, jakim czoło musieli stawić zawodnicy z całego świata. Dodajmy do tego wszystkiego zmienne warunki pogodowe, problemy ze sprzętem jak i wycieńczeniem organizmu.

Mimo iż była to 20 edycja wyścigu to organizatorzy, jak co roku zaskoczyli najlepszych kolarzy, amatorów z całego świata, zupełnie nowymi etapami, których pokonanie stanowiło nie lada wyzwanie, wobec czego nie obyło się bez DNF-ÓW, a praktycznie każdy ze startujących musiał się spotkać z mniejszymi, bądź większymi problemami na trasie.

https://www.facebook.com/capeepic

Wśród Mężczyzn w Klasyfikacji Generalnej Zwyciężyli:

Matthew Beers / Howard Grotts Toyota-Specialized-NinetyOne z czasem 25:22:17

https://www.facebook.com/capeepic

Wśród Kobiet w Klasyfikacji Generalnej Zwyciężyły:

Anne Terpstra/ Nicole Koller GHOST Factory Racing z czasem 30:56:22

Pełne wyniki: https://www.epic-series.com/capeepic-riders-liveresults#1_E7E3F0

https://www.facebook.com/PawelBernasOfficial

Nas najbardziej interesowały zmagania pary Pawła Bernasa i Sergio Mantecona Gutierreza, którzy przez większość wyścigu utrzymywali się w ścisłym TOP 10 najlepszych zawodników świata !

Jak dowiadujemy się z vloga Pawła Bernasa, plany na utrzymaniu się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej zakończyły się na piątym etapie wyścigu, gdzie przez defekt techniczny zostały zaprzepaszczone, na rzecz ukończenia rywalizacji.

Polsko-hiszpańska para ukończyła wyścig, z czasem 26:59:55 na 11 miejscu. Do pierwszej dziesiątki zabrakło niespełna pięciu minut !

Warto również wspomnieć o parze Pawła Kołodziejka i Marcina Kudlaka, który w wyniku problemów zdrowotnych musiał przerwać rywalizację, wobec czego Paweł ukończył wyścig w pojedynkę. Zdobywając tym samym jako trzeci Polak w historii tytuł Epic Legend !

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, o przebiegu, jak i szczegółach tegorocznej rywalizacji to gorąco zachęcamy do wejścia w poniższe linki:

Kanał Pawła Bernasa: https://www.youtube.com/@PanBernas

Kanał Absa Cape Epic: https://www.youtube.com/@EpicSeries_Race_The_World/videos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here