Uphill Race Śnieżka 2024. Zapisy 14 marca o 19:00!

0

Informacja prasowa

Niewiele jest w Polsce imprez sportowych, które muszą nieco dokładniej niż inne poinformować o rozpoczęciu zapisów i rejestracji zawodników. W większości przypadków wystarczy podanie terminu i dat kolejnych progów opłaty startowej. Kto zgłosi się wcześniej, skorzysta z niższego wpisowego, a kto nie jest pewny swojego udziału, będzie bacznie się przyglądał w jakim tempie lista startowa się zapełnia.

Tu jest inaczej. Tu nie wystarczy świadomość, że zapisy zaczynają się 14 marca. Tu ważna jest również konkretna godzina i moment, w którym to wszystko się zaczyna. Dlaczego to takie ważne? Z bardzo prostego powodu – bo zaraz się skończy.

Refleks, dobra strategia, palce na klawiaturze, wzrok wbity w zegar i mnóstwo szczęścia. Tak w skrócie można napisać receptę na pomyślną rejestrację do Uphillu Race Śnieżka. I tak jest co roku.

Co roku mamy tylko 300 miejsc, które po uruchomieniu zapisów zapełniają się w kilkadziesiąt sekund.

Proszę zatem dobrze zapamiętać – w tym roku walka o miejsca startowe zaczyna się 14 marca o 19:00!

Czy ten wyścig trzeba reklamować? Oczywiście. Mało jest bowiem kolarskich wyścigów tak wyjątkowych, tak popularnych i tak długowiecznych. Który raz w tym roku będziemy się wspinać na Śnieżkę? Wierzyć się nie chce, ale to już trzydziesta czwarta edycja tej imprezy.

W tym roku wyścig odbędzie się 25 sierpnia. Na dystansie 13,5 km czeka ponad 1000 m w pionie. Co po drodze? Strzecha Akademicka, Równia pod Śnieżką i Dom Śląski, potem Droga Jubileuszowa i mordercze serpentyny pod szczytem – to wiadomo. Ale nigdy nie wiadomo co Królowa Karkonoszy przygotuje na dzień wyścigu. Może dmuchnąć w twarz huraganowym wiatrem, może sypnąć w oczy śniegiem, albo schować się w mlecznej mgle… Uphill Race Śnieżka co roku jest zupełnie inny i na tym, między innymi, polega jego magia.

Meta URS znjaduje się na na najwyższym szczycie Karkonoszy i całych Sudetów. Śnieżka jest najwyżej w Polsce położonym miejscem, do którego wiedzie trasa kolarskiego wyścigu. Dodajmy również, że na co dzień wjazd rowerem na Śnieżkę, znajdującą się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, nie jest możliwy.

URS 2024 odbędzie się w Karpaczu 25 sierpnia. Więcej o wyścigu: https://uphillrace.pl/

Informacje dla zawodników: https://uphillrace.pl/wp-content/uploads/2023/08/ur-info-zawodnicy.pdf

Regulamin: https://uphillrace.pl/wp-content/uploads/2024/03/Regulmin-Uphill-Race-Sniezka-2024.pdf

Trasa: https://uphillrace.pl/trasa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here