Startujemy! Kolarski Weekend w Miękini

0

Informacja prasowa

Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się inauguracja największego polskiego cyklu maratonów MTB – Bike Maratonu. Dzień później startuje Szosowy Klasyk Miękinia, czyli druga edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, a to z kolei najliczniej obsadzony w Polsce cykl dla kolarzy szosowych.

Po ponad pięciu miesiącach przerwy, liczonej od finału Bike Maratonu 2023, wracamy na kolarskie trasy Dolnego Śląska i tradycyjnie zaczynamy sezon w Miękini. To edycja w sam raz na przetarcie i rozgrzewkę przed górami czekającymi na kolejnych startach i wymarzone miejsce na przywitanie i inaugurację kolarskiej wiosny.

Bike Maraton 2024 to trzy dystanse na każdej edycji – krótki, dostępny dla każdego FUN, dłuższy, wymagający już solidnego przygotowania CLASSIC i koronny, przeznaczony dla doświadczonych kolarzy, dystans MEGA. Kto choć trochę cykl Bike Maraton zna, ten wie, że gór, trudności i wyzwań na najdłuższym dystansie na pewno w tym sezonie nie zabraknie. Na razie czas na „rundę rozbiegową” i szybką, leśną i przyjemną trasę w Gminie Miękinia. W sam raz na wiosenne przywitanie z MTB.

W Miękini FUN ma 21 km, CLASSIC 35 km, a MEGA 58 km. W Miękini wracamy również do wyścigów MTB dla dzieci – mamy więc kolejną odsłonę PKO Ubezpieczenia Junior Race, a dodatkową klasyfikacją Bike Maratonu będą drugie już Mistrzostwa Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Rejestracja zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Informacje o trasach: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/informacje-o-trasach/#start

Biuro zawodów na stadionie przy ulicy Sportowej ruszy już oczywiście w piątek o godzinie 16:00, a jego praca potrwa do 19:00. W sobotę biuro rusza od 8:00.

Lokalizacja i dojazd: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/biuro-zawodow/#start

O 10:50 oficjalna ceremonia otwarcia zawodów i Kolarskiego Weekendu, a o 11:00 początek startów kolejnych sektorów dla dystansów CLASSIC i MEGA.

O 11:40 start dystansu FUN.

O 11:50 oddzielny start klasyfikacji e-bike: FUN, CLASSIC i pary e-bike.

O 11:40 rozpocznie się również PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Pierwsze dekoracje zaplanowane są na godzinę 14:00, a sobotni Bike Maraton zakończy się po godzinie 17:00.

W tym sezonie zawodnicy i zawodniczki startujący w Bike Maratonie tradycyjnie rywalizują w klasyfikacji open, w kategoriach wiekowych i drużynowych.

Bike Maraton 2024 zaprasza także do jazdy w klasyfikacji e-bike i do ścigania się w parach – to tegoroczne, anonsowane już wielokrotnie, nowości.

Przez cały sezon trwa oczywiście walka w klasyfikacji generalnej na wszystkich trzech dystansach, a zwycięzców całego cyklu poznamy dopiero 12 października, na finałowym maratonie w Świeradowie-Zdroju.

Miękinia 13 kwietnia

Jelenia Góra 5 maja

Polanica-Zdrój 18 maja

Złotoryja 8 czerwca

Bielawa 13 lipca

Obiszów 4 sierpnia

Szklarska Poręba 7 września

Bardo 21 września

Świeradów-Zdrój 12 października

Niedziela w Miękini to szosa, a wielu zawodników przyjeżdża tu aby startować i w wyścigu MTB, i w wyścigu szosowym kolejnego dnia. Cykl VeloBank Via Dolny Śląsk przeszedł w tym roku kilka zmian, a inaugracja jest już za nami – w ubiegłym tygodniu serię dolnoślaskich szosowych wyścigów rozpoczął Ślężański Mnich w Sobótce.

Zmieniły się kryteria i sposób rozstawienia zawodników i zawodniczek na starcie. W tym roku decyduje o tym poziom sportowy. Oprócz obowiązującego od kilku sezonów ścigania na dwóch dystansach (PRO i FUN), mamy też w tym roku możliwość jazdy w ramach klasyfikacji SPORT, HOBBY i ADVENTURE.

W Miękini ścigamy się na rundach (na trasie od dwóch do czterech okrążeń), a każda z nich ma nieco ponad 25 km.

Pierwsze starty już od godziny 11:00, a ich kolejność i ustawenie zawodników można sprawdzić tu: https://szosowyklasyk.pl/miekinia/ustawienie-na-starcie-sektory/

Plan imprezy: https://szosowyklasyk.pl/miekinia/program-imprezy/

Wśród ośmiu tegorocznych wyścigów cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, który zaczął się i zakończy w Sobótce, mamy cztery Szosowe Klasyki. Pierwszy z nich, już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w Miękini. Drugi – 8 czerwca w Złotoryi. Trzeci odbędzie się 3 sierpnia w Obiszowie, a czwarty 15 sierpnia w Kowarach (ITT Kowary – Okraj).

Rejestracja zawodników: https://domtel-sport.pl/sobotka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here