Bike Adventure startuje już w sobotę!

0

Bike Adventure to odbywający się w Polsce wyścig MTB składający się z czterech etapów.

Bike Adventure to wyścig, który wyciąga z MTB praktycznie wszystko. Rywalizacja rozgrywa się na każdym możliwym podłożu, w każdym możliwym terenie. Czterodniowa etapówka potrafi sponiewierać nawet najtwardszych górskich zawodników na których czekają dwa dystanse do wyboru: Classic oraz Pro.

Szklarska Poręba zwana jest Rowerową Krainą ze względu na bardzo dużą ilość dróg rowerowych o różnej długości i poziomie trudności. Na uczestników dystansu CLASSIC czekać będzie skrócona wersja dystansu PRO, niemniej atrakcyjna.

Na dystansie Classic zawodnicy będą mieli do pokonania 122 kilometry oraz 3300 metrów przewyższenia, a to wszystko przez cztery dni ścigania. Na starcie zobaczymy między innymi aktualnego vice-Mistrza Polski w maratonie MTB, Pawła Ścierskiego (kat. junior). Na liście startowej znajdziemy nie tylko polskich zawodników.

Dystans Pro to prawdziwe górskie ściganie oraz klasyczne, sprawdzone trasy. Rywalizacja będzie odbywała się na czterech etapach rozgrywanych dzień po dniu. Na zawodników będą czekały dwa wielkie górskie masywy. Zawodnicy będą mieli do pokonania 234 kilometry oraz 6450 metrów przewyższenia, a to wszystko przez cztery dni ścigania. Na starcie zobaczymy między innymi aktualnego Mistrza Polski w maratonie MTB, Adriana Brzózkę z JBG2 CryoSpace MTB Team. Nie zabraknie również reszty zawodników „czerwonego pociągu”, między innymi Piotra Brzózki.

Rywalizacja rozpocznie się 26 czerwca w Szrenicy, a zakończy w tym samym miejscu 29 czerwca.

Więcej informacji: Bike Adventure MTB- Rowerowe Wyzwanie Roku

Fot: Bike Adventure

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here