Organizatorzy JBG-2 Wiśniowiec MTB Race zapraszają do Rybnika

0

JBG-2 Wiśniowiec MTB Race to ogólnopolskie zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku na nowo powstałej trasie do kolarstwa górskiego w kompleksie Park Sportowy Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej w Rybniku. W programie zawodów zaplanowano wyścigi zarówno dla zawodników licencjonowanych i zrzeszonych w klubach kolarskich, a także dla amatorów i najmłodszych adeptów kolarstwa. W ramach zawodów odbędą się również Mistrzostwa Śląska oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim.

Warto wspomnieć, że Park Sportowy Wiśniowiec to miejsce, które jesienią 2020 roku przeszło metamorfozę za sprawą wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego odnowiona została trasa do 4X oraz powstała całkowicie nowa runda do kolarstwa MTB XCO. W związku z tym, trasa zawodów to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, drewnianych belek i dropów.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 9:00. Wszystkie najważniejsze informacje, regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie www.wisniowiec.gkviktoria.pl oraz na profilu facebookowym facebook.pl/wisniowiecmtbrace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here