Mistrzostwa Polski MTB XCO 2021- komentarze postartowe zawodników

0

W niedzielę w Boguszowie-Gorcach odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCO podczas których rywalizowali zawodnicy należący do kilku kategorii wiekowych. Wśród juniorów młodszych na trzecim miejscu zmagania ukończył Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors MTB Team).

Komentarz postartowy Ksawiera: Podczas wczorajszych Mistrzostw Polski zdobyłem II Vice Mistrzostwo Polski XCO. Od samego startu tempo było bardzo mocne. Niestety praktycznie przez cały wyścig nie umiałem odnaleźć swojego rytmu ani stylu jazdy. Do końca walczyłem z Kubą Półchłopkiem o srebrny medal, lecz niestety nie udało mi się go zdobyć. Końcowo na metę wjechałem na 3 pozycji.”

Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) została Mistrzynią Polski w kategorii juniorka młodsza, a na metę wjechała z ogromną przewagą, co tylko potwierdziło jej znakomitą formę.

Komentarz postartowy Natalii : „Nawet nie wiem jak określić to, co działo się w ciągu ostatniego weekendu. Co to były za emocje! W piątek razem z Konradem Jeżewskim wywalczyliśmy Mistrzostwo Polski w sztafetach mieszanych, a wczoraj broniąc tytuł wygrałam Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. Dwie koszulki Mistrza Polski to niesamowite emocje. Dodatkowo cały wyścig przeprowadzony był nareszcie w górach i to na świetnej trasie w Boguszowie-Gorcach. Błotniste warunki nie ułatwiały jazdy i sprawiały, że było to prawdziwe MTB – było co jechać. Wielkie gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz podziękowania dla kibiców na trasie, byliście świetni!

Następnie odbył się wyścig juniorek, który ze zdecydowaną i pewną przewagą wygrała Kinga Żur. Tym samym zawodniczka klubu KS Luboń Skomielna Biała przypieczętowała swój niezwykle udany sezon startowy.

Komentarz postartowy Kingi: „Zarówno dla mnie jak i mojego klubu KS Luboń Skomielna Biała to były bardzo udane Mistrzostwa Polski. Na wstępie dziękuję mojej trenerce, Aleksandrze Dawidowicz, za doping, wsparcie mentalne jak i treningowe. Sama trasa wyścigu bardzo przypadła mi do gustu, jej charakterystyka jest podobna do naszej, tej w Skomielnej Białej. Runda na każdym treningu jak i wyścigach była pokryta błotem, co wymagało wielkiego skupienia, czego niestety na początku u mnie brakowało. Plan był prosty: najlepiej aby wjechać do lasu na czołowej pozycji, a później budować przewagę. Udało się to po części, ponieważ sam start nie był udany w moim wykonaniu. Na szczęście już na pierwszym poważnym podjeździe wyszłam na prowadzenie. Podczas wyścigu moim głównym rywalem były zapięcia boa, które niestety nie za dobrze radziły sobie z warunkami na trasie i każde drobne uderzenie o pedał czy korzeń kończyło się ich poluzowaniem. Podczas rywalizacji zaliczyłam też jeden upadek, ale na szczęście te przeciwności nie odebrały mi koszulki Mistrzyni Polski na którą czekałam. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za doping, a teraz myślami patrzę już w przyszłość, bo na horyzoncie Mistrzostwa Europy i Świata. Nie mogę się doczekać i będę walczyć o jak najlepszy wynik!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here