Krzysztof Łukasik na podium klasyfikacji generalnej wyścigu Aragon Bike Race!

0

Dziś w Hiszpanii zakończył się czterodniowy wyścig etapowy Aragon Bike Race o którym szerzej pisaliśmy w jego zapowiedzi. Kolarze rywalizowali podczas jazdy indywidualnej na czas oraz trzech etapów ze startu wspólnego. Na starcie nie zabrakło silnych zawodników specjalizujących się w MTB, a w tym Polaków którzy podczas poszczególnych dni oraz w klasyfikacji końcowej zajęli świetne pozycje.

Wszystko rozpoczęło się od 21-kilometrowej trasy czasówki, którą najszybciej pokonał Krzysztof Łukasik. Drugą pozycję zajął Sergio Mantecón Gutiérrez, a trzecią Marek Rauchfuss, którzy osiągnęli niemal taki sam czas. W pierwszej dziesiątce także Michał Glanz (7), Paweł Bernas (8) oraz Karol Ostaszewski (10).

Drugi etap obfitował w trudne warunki pogodowe – nie zabrakło deszczu ani błota, choć trasa nie sprawiła kolarzom ogromnych trudności. Jako pierwszy na mecie pojawił się tym razem Paweł Bernas, a drugie miejsce zajął Krzysztof Łukasik. Na najniższym stopniu podium stanął Marek Rauchfuss. Bardzo dobrą dyspozycję pokazał Michał Glanz, który niestety zmagał się z defektem.

Po ulewnych deszczach w piątek, trasa sobotniego wyścigu stanęła pod znakiem zapytania ze względu na brak przejezdności przez ogromną ilość błota. Organizatorzy przygotowali alternatywną opcję której pokonanie zajęło zawodnikom niespełna godzinę. Tym razem szans rywalom nie dał Sergio Mantecon Gutierre z ekipy Scott. Na podium ponownie zawodnicy JBG-2 Cryospace – Paweł Bernas drugi, a Krzysztof Łukasik trzeci. Na siódmym miejscu Karol Ostaszewski, a na dziewiątym Karol Rożek.

Czwarty etap także został znacznie skrócony z tego samego powodu co poprzedni. Niemniej jednak rywalizacja była równie pasjonująca jak wcześniej i do samego końca wyścigu ważyły się losy zawodników, którzy mieli szansę stanąć na podium. Etap liczył 47 kilometrów i z niewielką przewagą wygrał go Jaroslav Kulhavy pokonując Sergio Mantecon Gutierre i Marka Rauchfuss. Najlepszy z Polaków, Krzysztof Łukasik, zakończył zmagania na 6 pozycji.

W klasyfikacji generalnej całego wyścigu Aragon Bike Race 2022 zwyciężył Marek Rauchfuss (Ceska Sporitelna – Accol), przed Krzysztofem Łukasikiem (JBG-2 Cryospace) oraz Jaroslavem Kulhavym (Ceska Sporitelna – Accol).

Wyniki pozostałych polskich zawodników:
7. Paweł Bernas (JBG-2 Cryospace)
10. Karol Ostaszewski (JBG-2 Cryospace)
11. Karol Rożek (7R Rowmix Team p/b 72D)
18. Michał Glanz (JBG-2 Cryospace)
DNF Michał Paluta (JBG-2 Cryospace)
DNF Adrian Brzózka (JBG-2 Cryospace)

Wśród kobiet pierwsza w klasyfikacji generalnej była Lejla Tanovic (KBB Puls). Drugie miejsce zajęła Eva Elbaile Periz (Vulco Cyclon Autogoya), a trzecie Ana Maria Ivanov (Vulco Cyclon Autogoya).