Włochy, Hiszpania, Francja – międzynarodowe ściganie w Europie | podsumowanie

Pomiędzy pierwszymi dwoma edycjami Pucharu Świata powstał ponad miesiąc przerwy, więc kolarze mają okazję do dłuższego okresu treningowego lub startów w wyścigach niższej rangi. Tym razem do wyboru było kilka opcji między innymi w Hiszpanii, Włoszech oraz Francji.

0
fot. https://www.facebook.com/IISmtb

Internazionali d’Italia Series HC (Capoliveri)

Wyścig pod nazwą Capoliveri Legend XCO wszedł w skład cyklu Internazionali d’Italia Series. Ranga Hors Class oraz dobra lokalizacja sprawiły, że na starcie pojawiła się czołówka światowego XCO.

Wyścig elity kobiet zdominowała Jenny Rissveds, dla której była to pierwsza okazja do sprawdzenia formy w tym sezonie. Bardzo dobrze na swoim terenie zaprezentowały się Włoszki – Giada Specia zajęła drugą pozycję kilkanaście sekund przed Chiarą Teocchi. Rywalizację mężczyzn także przejęli gospodarze: wyścig kontrolował Luca Braidot, który nie miał tego dnia sobie równych. Drugi był Nadir Colledani, a trzeci Simone Avondetto.

Wyniki

Volcat BTT S1 (Igualada)

To już siedemnasta edycja wyścigu VolCAT, czyli etapówki rozgrywanej nieopodal Barcelony. Rywalizacja podzielona była na cztery etapy, a wyścig nosił rangę S1, więc na liście startowej widniały nazwiska zawodników z ponad 20 krajów. Łącznie kolarze mieli do pokonania około 200 kilometrów i niespełna 5000 metrów przewyższenia.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Holender, Hans Becking (Buff Megamo Team). Jako drugi zameldował się Marc Stutzmann (Team Texpa-Simplon), który do samego końca walczył z Riccardo Chiarinim. Wśród kobiet najlepsza była Ann-Dorthe Isbygd, która zyskała kilkuminutową przewagę nad Bettiną Anas oraz Hildegunn Hovdenak.

Wyniki

fot. BTT Lobo

MTB French Cup i XCO/XCC UCI Junior Series XCO UCI C1 (Guéret)

Puchar Francji gościł zawodników w samym centrum kraju, w miejscowości Guéret. Organizatorzy przygotowali dwa etapy zmagań, a pierwszego dnia rywalizacja przeniosła się na krótką pętlę, gdzie kolarze walczyli o jak najwyższe miejsca w formule XCC:

Elita kobiet:
1. Sofie Pedersen
2. Hélène Clauzel
3. Margot Moschetti

Elita mężczyzn:
1. Julien Trarierux
2. Antoine Philipp
3. Axel Roudil Cortinat

Drugi dzień to już klasyczny wyścig XCO – zmagania otworzyły młodsze kategorie ścigające się w ramach Junior Series. Na najwyższym stopniu podium wśród juniorów stanął Gustav Pedersen, a w juniorkach Tatiana Tournut. W końcu przyszedł także czas na elitę.

Elita kobiet: 
1. Olivia Onesti
2. Sofie Pedersen
3. Amélie Vazeille

Elita mężczyzn:
1. Joshua Dubau
2. Jens Schuermans
3. Antoine Philipp

Wyniki

W trakcie najbliższego weekendu także znajdzie się sporo okazji do ścigania, w tym Puchar Polski UCI C3 w Krynicy-Zdroju na który zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here