Lia Schrievers i Ondrej Cink triumfatorami wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska UCI HC

0

Kolarski weekend w Jeleniej Górze rozpoczął się od zmagań cross country z rangą UCI HC – najwyższą możliwą w Polsce, która sprawia, że do zdobycia jest najwyższa liczba punktów do międzynarodowego rankingu, zaraz po Mistrzostwach Polski. Gospodynią zmagań była oczywiście Maja Włoszczowska, choć zawodniczka nie brała już udziału w rywalizacji ze względu na zakończenie kariery.

O poranku na starcie stanęły kategorie Masters oraz Amatorzy. W gronie zawodników oraz zawodniczek bez licencji zwyciężyli Rafał Alchimowicz (Optykokular- Alchimowiczbike) oraz Magdalena Góra (Nextie Bike Team). W Masters I triumfował Tomasz Niedźwiecki (Niezrzeszony), a walka o srebro rozegrała się na ostatnich metrach. Lepszy okazał się Arkadiusz Paszenda (Pressing Bike-system Schody I Drzwi Gromotka Team), który pokonał Mateusza Wielgos (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik). W Masters II wyniki podobne do tych z ostatniego Pucharu Polski, bowiem ponownie najlepszy był Szczepan Paszek (Fitwheels Bikestacja Bolesławiec). Na drugiej i trzeciej pozycji odpowiednio Remigiusz Ciok (Remik Bike) oraz Grzegorz Maleszka (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team). W gronie kobiet Masters wystartowały dwie zawodniczki – Marta Garnek (UKS Dream-Bike Bielawa) i Adrianna Broda (Pressing Bike-system Schody I Drzwi Gromotka Team), które właśnie w tej kolejności zameldowały się na mecie.

O 11:00 przyszedł czas na juniorów, którzy walczyli w ramach Pucharu Świata. Wyścig zdominowali Niemcy zajmując aż pięć miejsc w Top10. Zwyciężył Paul Schehl, drugi był Lars Gräter (German National Team), a trzeci Szwed, Hugo Sandin (IKHP Huskvarna). Najlepszy z Polaków, Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) zajął dziesiąte miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się także Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team), który był jedenasty.

Zmagania elity mężczyzn rozpoczęły się od świetnej jazdy zawodników drużyny Kross Orlen Cycling Team. Bardzo szybko na prowadzenie wyszedł Ondrej Cink, który nie pozostawił tego dnia rywalom złudzeń i pewnie zwyciężył. Na podium także Brytyjczycy, czyli Cameron Orr oraz Charlie Aldridge (Great Britain National Team) – ten drugi okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji orlików, którą dopełnili Oscar Lind (Serneke Allebike Mtb Team) oraz Joseph Blackmore (Great Britain National Team). Polskich zawodników niestety nie ominęły problemy techniczne. Bartłomiej Wawak przez długi czas był drugi, ale defekt wyeliminował go z walki o najwyższe lokaty i zawodnik zdołał przebić się na czwarte miejsce. W top 10 elity także: Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace – 5 miejsce), Filip Helta (Kross Orlen Cycling Team – 9 miejsce po defekcie) oraz Michał Topór (NS Bikes Trezado – 10 miejsce). Najwyżej z polskich orlików został sklasyfikowany Piotr Kryński (Warszawski Klub Kolarski), na piątej pozycji.

Połączony wyścig elity kobiet, orliczek i juniorek to 54 zawodniczki na starcie i naprawdę silne nazwiska z całego świata. W gronie elity triumfowała Lia Schrievers (29er Racing Team) narzucając wysokie tempo, któremu nie były w stanie sprostać pozostałe zawodniczki. Za plecami Niemki cały czas tasowały się reprezentantki KOCT. Ostatecznie Aleksandra Podgórska pokonała Matyldę Szczecińską (najlepsza wśród orliczek). W gronie U23 podium dopełniły Lina Dorscht (Conway Wmn Racingoraz) oraz Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team). Open wysoko także Gabriela Wojtyła (Superior Zator – 4 miejsce), Paula Gorycka (StrÜby-bixs Team Mtb Team – 5 miejsce), Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski – 7 miejsce) oraz Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl – 10 miejsce).

Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) zdeklasowała pozostałe juniorki. Druga na mecie była jedna z głównych rywalek Polki w Pucharze Świata, Simona Spesna (Jb Brunex Superior Factory Racing) – pokonana tym razem o niespełna trzy minuty. Na najniższym stopniu podium stanęła Eliška Hanáková (Rexonix Racing Team), a czwarta lokata przypadła Kindze Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy).

Jako ostatnie startowały najmłodsze kategorie, które rywalizowały w ramach Pucharu Polski. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski), przed Anną Gaborską (Szczeciński Klub Kolarski) oraz Hanną Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski). W juniorach młodszych nie było mocnych na Jakuba Półchłopka (KS Luboń Skomielna Biała), który wyprzedził Tadeusza Bluszcza (RK Exclusive Doors MTB Team) oraz Stefana Mandesa (Warszawski Klub Kolarski).

W kategorii młodzików pierwszy był Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team), drugi Antoni Mrowiński (Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Team). Najlepszą młodziczką okazała się Maria Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team) przed Karoliną Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) i Anną Bielawską (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

W kategorii żaczek zwyciężyła Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka), druga była Dorota Pachocka (Warszawski Klub Kolarski), a trzecia Lucie Zelena (Eleven Head Cst Cyklolive). Wśród chłopców triumfował Rafał Prokopski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), który pokonał Dawida Bartyzela (UKS Zawojak) oraz Ryszarda Kurpiewskiego (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

Szczegółowe wyniki

Kolejna odsłona Pucharu Polski 19.06. w Wałbrzychu (UCI C2).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here