Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! | przegląd kasków marki Uvex, HJC, Fox

0

Jazda na rowerze staję się w ostatnim czasie coraz chętniej wybieraną formą aktywności. Wiele osób dojeżdża na rowerze do pracy, decyduje się na treningi z dziećmi czy też wyjeżdża na dłuższe wycieczki chociażby do bikeparków. Niestety stale powszechnym zjawiskiem jest brak kasku, który jest niezbędnym wyposażeniem każdego rowerzysty – niezależnie od stopnia jego zaawansowania czy doświadczenia, bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Tak, kask jest dla wszystkich. Nie musisz być Rafałem Majką czy Mają Włoszczowską aby musieć zakładać kask. W każdym momencie możesz mieć do czynienia z niebezpieczną sytuacją. Nawet w trakcie wolnej wycieczki czy przysłowiowej „jazdy po bułki”. Nieważne, że jeździsz bezpiecznie – inni mogą o to nie dbać. A kask ratuje życie. 

W sklepach Bike Atelier sprzedawcy pomogą Wam dobrać odpowiedni kask oraz poprawnie go ustawić. A co można znaleźć w ofercie?

Kaski MTB oraz dziecięce od niemieckiej marki UVEX

Ponad 8 modeli z technologiami takimi jak: Hardshell, Hybryda, Inmould, Monomatic System, Fresh Breeze.

Ciągnie Cię na szosę bądź szutry?

Idealnie sprawdzą się kaski HJC. Mają one świetną wentylację, a dodatkowo cechują się niską wagą i aerodynamicznym kształtem, co jest zasługą wielu badań w laboratorium i tunelu aerodynamicznym. Najpopularniejsze modele to Valeco, Furion, Ibex oraz Adwatt. 

Jesteś miłośnikiem kolarstwa grawitacyjnego?

Dostępne są dla Ciebie kaski od FOXa, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ są one absolutnym bestsellerem cieszący się uznaniem wśród zjazdowców.

Dla przeciwnych wyczynowym treningom, w ofercie występują miejskie modele z serii City/Urban od UVEXa i Meridy czy też ultralekki model ATARA od HJC.

Kask powypadkowy – czy nadal mogę w nim jeździć? 

Wymiana kasku to niezwykle ważna kwestia, która pozwala na zachowanie długotrwałego bezpieczeństwa. Użytkownik kasku powinien regularnie sprawdzać, czy nie jest on uszkodzony, ponieważ w takim przypadku konieczna jest jego wymiana. Kask uszkodzony traci bowiem swoje chroniące kolarza właściwości. Ale czy kask powinno się wymieniać tylko po upadku? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który rozwieje Wasze wątpliwości. 

W przypadku jakichkolwiek pytań możecie skorzystać z pomocy pracowników Bike Atelier, którzy służą dobrą radą w sklepach stacjonarnych. A nieprzekonanych do zakupu może skłonić fakt, iż w sklepie w Warszawie można dodać własny wzór kasku. Zadbajcie o swoją głowę jak najszybciej!

📍Warszawa (Targówek), ul. Kolista 9
warszawa@bikeatelier.pl
790 319 315
Leasing, Raty, Zakupy Internetowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here