Debiutujący Dublin | Puchar Świata CX | zapowiedź

0
fot. Phil Roeder

W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, Irlandia zadebiutuje jako organizator Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Trasa w Dublinie jest szybka, ale jednocześnie naprawdę wymagająca. Na zawodniczki i zawodników czeka między innymi piaszczysta sekcja oraz jeden naprawdę stromy podbieg. Na przebieg rundy będzie miała na pewno wpływ pogoda, bo aktualnie na miejscu jest zimno i śnieżnie, ale prognozy wskazują na to, że w niedzielę trasa może stać się błotnista. A to może tylko spowodować jeszcze większe emocje!

W elicie kobiet na liście startowej skromna obsada, bo tylko 28 zawodniczek. Ale za to nie ma tam przypadkowych nazwisk. Fem Van Empel stoczy bój z Puck Pieterse, Inge Van Der Heijden, Denise Betsemą, Pauline Ferrand Prevot oraz Manon Bakker. Na starcie zabraknie Lucindy Brand, Annemarie Worst, Blanki Kata Vas, Shirin Van Anrooij oraz Marianne Vos.

Stawkę elity męzczyzn otwiera Brytyjczyk, Tom Pidcock, liczyć można także na świetny występ Wouta Van Aerta. Panowie nie mogą jednak zapominać, że w Dublinie pojawią się także: Eli Iserbyt, Laurens Sweeck, Lars Van Der Haar, Kevin Kuhn, czy też Michael Vanthourenhout.

Kibiców czeka powrót do pierwotnych godzin startu – elita kobiet ruszy o 13:40, a elita mężczyzn o 15:00. Oba wyścigi dostępne będą na żywo w Eurosport Player oraz na kanale Eurosport 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here