Bernas i Paluta najszybsi na pierwszym etapie Andalucia Bike Race | pierwsze wyścigi UCI w Grecji

0

Grecko-hiszpańska kampania MTB trwa w najlepsze. Zawodniczki i zawodnicy rywalizują aktualnie w kilkunastu wyścigach z rangą UCI. Na starcie nie brakuje biało-czerwonych!

W miejscowości Jaén and Córdoba w Hiszpanii rozpoczęły się sześciodniowe zmagania w ramach Andalucia Bike Race By Garmin z rangą Hors Class. Dziś kolarze mieli do pokonania niespełna 50 kilometrów i ponad 1800 metrów przewyższenia na wymagającej, technicznej trasie. W klasyfikacji par wśród Pań wygrały zawodniczki drużyny Buff Megamo Team, Meritxell Figueras oraz Janina Wust, które zameldowały się przed Lejlą Njemcevic i Stefanie Dohrn (Canyon Allebike) oraz Kataziną Sosną i Iriną Luetzelschwab (Team Torpado – Bulls Swiss). W stawce Panów najszybsi okazali się reprezentanci JBG2 Cryospace – Michał Paluta i Paweł Bernas, którzy stanęli na podium obok Francesca Failli i Riccarda Chiarini (Taddei Factory Team 1) oraz Miguela Munoz Morena i Roberta Bou Martina (Cannondale Vas Arabay).

Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej. Przed zawodnikami kolejne pięć etapów rywalizacji.

fot. Alter Bike Tours / Facebook

Tymczasem Grecy mają już za sobą pierwsze trzy wyścigi z cyklu Salamina Epic Race – dwa z rangą UCI C1 oraz jeden z rangą UCI C2. Najwięcej medali zdobyli do tej pory Belgowie.

Salamina Epic Race #1

Elita kobiet
1. Githa Michiels
2. Tereza Tvarůžková
3. Naama Noyman

Elita mężczyzn
1. Jens Schuermans
2. Gilly Gonen
3. Arne Janssens

Salamina Epic Race #2 

Elita kobiet
1. Naama Noyman
2. Githa Michiels
3. Isaurre Medde

Elita mężczyzn
1. Jens Schuermans
2. Gilly Gonen
3. Jakob Söderqvist

Salamina Epic Race #3 

Elita kobiet
1. Emeline Detilleux
2. Greta Seiwald
3. Sophie Von Berswordt

Elita mężczyzn
1. Jens Schuermans
2. Maxime Marotte
3. Gilly Gonen
14. Michał Topór (NS Bikes Trezado)

Pierwszego marca do rywalizacji przystąpią kolejni reprezentanci Polski. Wśród Pań zobaczymy Klaudię Czabok (Warszawski Klub Kolarski), a do Michała Topora dołączą Karol Ostaszewski oraz Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here