Costa Blanca Cup XCO UCI C1: Matylda Szczecińska na podium!

0
fot. Facebook / Matylda Szczecińska

Do rozpoczęcia sezonu MTB w Polsce pozostały jeszcze prawie dwa miesiące. Tymczasem poza granicami kraju dzieje się już sporo jeśli chodzi o kolarstwo górskie. Na terenie Hiszpanii odbył się między innymi wyścig Costa Blanca Bike Race, a w trakcie minionego weekendu kolarze rywalizowali w Costa Blanka Cup, tym razem w formule cross country. Ze względu na rangę UCI C1 na starcie pojawiło się sporo zawodniczek i zawodników z Europy, ale nie tylko.

W elicie kobiet prym wiodły reprezentantki drużyny MMR Factory Racing. Zwyciężyła Raquel Silva Queiros, przed Matyldą Szczecińską i Lucią Gómez Andreu. Poza Matyldą i Lucią na podium w orliczkach stanęła także Ana Mafalda Rebelo Sa Santos (X-Sauce Factory Team).

Wyścig elity mężczyzn wygrał Samuel Gaze (Alpecin Deceuninck), a na podium stanęli także Ondrej Cink (Primaflor Mondraker) i Emil Hasund Eid (Team Hunton Hardrocx). W klasyfikacji orlików najlepszy okazał się Francesc Barber Aguimbau (Primaflor Mondraker), który wyprzedził Jarne Vandersteena (Orbea G-Bikes MTB) i Rensa Teunissena Van Manena (Stappenbelt Specialized Racing). W zmaganiach brali udział zawodnicy drużyny JBG2 Crysopace, ale walkę o wysokie pozycje zakłóciły problemy techniczne. Wyścig ukończył Karol Ostaszewski, który wywalczył 16 miejsce.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here