Bike Maraton i Puchar Polski XCM w Szklarskiej Porębie – zapowiedź

0

Zaczynamy wakacje i letnie szaleństwo kolejnych maratonów! 25 czerwca Szklarska Poręba, dwa tygodnie później Ultra Bielawa, potem Obiszów i Kowary. W międzyczasie Uphill Race Śnieżka w Karpaczu, a zaraz po maratonie w Szklarskiej etapówka Bike Adventure. A 10 września Mistrzostwa Polski w Bardzie!

Kurz nie opadł jeszcze po znakomicie przyjętym wyścigu Gravel Adventure w Świeradowie – Zdroju, a my już wracamy do ścigania w maratonach MTB. Wracamy też do Pucharu Polski XCM, co zapowiada mocną obsadę czekającego nas wyścigu, tym bardziej, że po znakomitych startach w UCI Marathon Series w Jeleniej Górze, a zwłaszcza w zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy XCM (srebro Krzysztofa Łukasika!) warto będzie pokazać się na krajowym podwórku.

Na zawodników czekają w Szklarskiej cztery dystanse: Dystans FUN będzie miał 17 kilometrów, a CLASSIC 32 kilometry. MEGA to już 51 kilometrów z przewyższeniami rzędu 1700 metrów, a pierwsze trudności czają się tu tuż po rozstaniu z trasą CLASSIC. Na szczęście po pierwszym długim podjeździe czeka punkt odżywczy. Potem jeszcze między innymi interwałowa zabawa na singlach sekcji Olbrzymy.

Dystans GIGA (w ramach Pucharu Polski XCM) łączy tym razem dystanse GIGA i CLASSIC, zapewniając w sumie 80 kilometrów i sumę podjazdów w granicach 2500 metrów. Jest Szklarska – musi być porządny maraton!

Pierwotnie Bike Maraton miał otwierać Kolarski Weekend i Bike Week w Szklarskiej Porębie razem z Szosowym Klasykiem, który miał odbyć się w niedzielę w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, ale z powodu remontu drogi łączącej Szklarską ze Świeradowem, szosową część weekendu trzeba było przełożyć na jesień. Zatem kolarskie emocje potrwają w tym roku w Szklarskiej Porębie jeszcze dłużej!

Baza Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie mieści się przy ulicy Turystycznej, równolegle do stoku i dolnej stacji wyciągu SKI ARENA Szrenica. Wskazówki dojazdu: https://bikemaraton.com.pl/szklarska-poreba/biuro-zawodow/

Pierwszy sobotni start (GIGA) już o 10:00! Więcej na https://bikemaraton.com.pl/

Od czwartku (30.06) zapraszamy na Bike Adventure: https://bikeadventure.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here