X²O Badkamers Trofee w Oudenaarde | podsumowanie

0

Długo wyczekiwany wyścig z cyklu X²O Badkamers Trofee to ostatnie przetarcie przed przełajowymi Mistrzostwami Europy. Na starcie stanęła światowa czołówka cyclocrossu, w tym rozpoczynająca sezon Pauline Ferrand Prevot – dla Francuzki był to pierwszy start w barwach drużyny Ineos Grenadiers.

Jako pierwsze na trasę ruszyły kobiety. Bez zaskoczeń, fenomenalnie pojechała Fem Van Empel, która już na drugim okrążeniu zgubiła wszystkie rywalki. W międzyczasie z defektem mierzyła się Pauline Ferrand Prevot, co wyeliminowało ją z walki o czołowe lokaty. Van Empel z dużą pewnością siebie podążała w kierunku mety, powiększała przewagę i zwyciężyła już siódmy raz w tym sezonie. O drugą pozycję walczyły Denise Betsema oraz Shirin Van Anrooij, a ostatecznie szybsza okazała się ta pierwsza.

Wyścig elity mężczyzn był zdecydowanie jednym z najciekawszych w tym sezonie. Główna walka o medale rozgrywała się pomiędzy Eli Iserbytem, Larsem Van Der Haarem oraz Michaelem Vanthourenhoutem. Raz szybsi byli zawodnicy Pauwels Sauzen – Bingoal, raz defekt miał Iserbyt, raz Van Der Haar. Co chwilę ktoś odjeżdżał na kilka sekund, ale nikomu jednak nie udało się uzyskać kluczowej przewagi. Na ostatniej pętli cała trójka trzymała się razem. Przed końcowym podjazdem do mety atakuje Vanthourenhout, ucieka na kilkanaście metrów i wydaje się, że to on zostanie zwycięzcą. Nic bardziej mylnego – niesamowitą moc odpala na sam koniec Lars Van Der Haar, który niweluje stratę i wyprzedza obu Holendrów! Drugi Iserbyt, trzeci Vanthourenhout.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here