Zapowiedź Mistrzostw Polski CX sztafet

0

Sztafety już za 3 godziny rozpoczną rywalizację o tytuł Mistrzów Polski!

40 zawodników o równej 14:00 wyruszy na trasę 87 Mistrzostw Polski. Każda sztafeta klubowa składa się z 4 zawodników: 3 panów i jednej pani.

W dzisiejszym wyścigu będzie brało udział 10 sztafet.

Swoje drużyny wystawiły takie kluby jak: Pho3nix Cycling Team, Warszawski Klub Kolarski, @Avatar Silesia Team, GKS Cartusia Kartuzy – sekcja kolarska, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik, Grupa Kolarska Gliwice, KLIF Team, LKS TRASA Zielona GÓRA.

Niektóre kluby wystawiły więcej niż jedną sztafetę. Dlatego 8 klubów było w stanie wystawić 10 sztafet.

Do głównych faworytów należy Pho3nix Cycling Team. Ich główna sztafeta praktycznie nie posiada żadnych słabych punktów. Zuzanna Krzystała to jedna z najlepszych zawodniczek w tej dyscyplinie, w Polsce. Brajan Świder, pomimo swojego młodego wieku, świetnie spisuję się w wyścigach Elity Mężczyzn. Kacper Mizuro i Krzysiek Gdula to czołowi Juniorzy Młodsi. Skład ten przepełniony jest medalistami indywidualnych Mistrzostw Polski i obiektywnie należy ich traktować jako faworytów.

Bardzo mocny skład posiada także Warszawski Klub Kolarski. Antonina Białek niejednokrotnie była główną rywalką Krzystały. Dodatkowo, ostatnio sporo czasu spędziła na wyścigach w Belgi, co na pewno mocno pomogło jej w rozwinięciu skrzydeł. Maciej Jarosławski to także czołowy polski przełajowiec i można przewidywać, że będzie mocno rywalizował z Brajanem. Stefan Mandes i Franciszek Zduniak będą solidnymi oponentami dla dwójki juniorów młodszych z Pho3nix.

Młody, ale bardzo mocny skład posiada Klif Chłapowo. Nie można nie doceniać takich zawodników jak Kacper Doppke, Kacper Kohnke, Marzejon Maksymilian i Antonina Kucharska.

FOT:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=854532423341732&set=a.494053162722995

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here